Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dorian Művészeti Iskola: Haladó szerepjátékos fórum
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Olivia Fatta

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Olivia Fatta

Olivia Fatta


Posts : 3
Join date : 2009. Oct. 16.
Age : 38

Olivia Fatta Empty
TémanyitásTárgy: Olivia Fatta   Olivia Fatta Icon_minitimePént. Okt. 16, 2009 8:44 pm

    Olivia Fatta JaimeRayNeman-thumb-300x411-13804_www.kepfeltoltes.hu_
    Olivia Fatta

    Csakis a véletlent foghatjuk fel üzenetként. Ami szükségszerűen történik, ami várható, ami naponta ismétlődik, az néma. Csak a véletlen szól hozzánk.


    Szia, szeretnék egy kicsit többet tudni rólad. Töltsd ki ezt a felvételi tesztet.
    Nem lehetsz öreg és bölcs, hogyha nem voltál fiatal és őrült



    TELJES NÉV Olivia Rochelle Fatta
    BECENÉV Oli, Roch (így csak a nagyon közeli barátai hívják)
    NEM
    SZÜLETÉSI HELY Toszkána, Olaszország
    SZÜLETÉSI IDŐ 1985. augusztus. 16.
    SZAKIRÁNY Vizuális kommunikáció (animáció, grafika, rajz)

    APA Alessio Fatta (48)
    ANYA Isabella Fatta (46)
    TESTVÉREK Roberto Fatta (28), Georgina Fatta (26)
    HÁZI ÁLLAT Popcorn, a papagáj (3)
    ANYAGI HELYZET Mindene megvan, amire csak szüksége lehet

    Mondd ki, amit ki akarsz mondani, tedd azt, amihez kedved van, ne bánj meg semmit, és ne hagyd, hogy az emberek elgyengítsenek!

    MEGJELENÉS

    Alacsony termetű, vékony. Testalkata nőies, de a törékeny zománc mögött egy viszonylag erős, edzett nő bújik meg.
    Bőre világosfehér, sokan nem is hiszik el neki, hogy ilyen bőrtípussal olasz származású. Ha valaki közel hajol hozzá pár szeplőt is megláthat az arcán és finom metszésű orrán.
    Haja vörös és hátközépig érő, természetes állapotában hullámos, de gyakran hordja kiegyenesítve is. Feltűzni csak ritkán szokta, mert nem szereti kihangsúlyozni arca ovális formáját.
    Szemei zöldesbarnák, hasonlóan világosak, mint a teste többi része. Egyedül a szemöldöke és a szája az arca azon részei, amelyek nem olvadnak bele bőre tompaságába.
    Az iskolában visszafogottan, hivatásának megfelelően öltözködik, kedveli a kosztümöket, de néha azért a farmert sem veti meg. Otthon kényelmesre vált és kimozdulni is lazább szerelésekben szokott.
    Szereti a színes ruhákat, gondosan ügyel arra, hogy minden összhangban legyen. Rendszeresen edz: fut, biciklizik, lovagol, attól függően minek van szezonja.
    Sminkelni márcsak azért is sminkel, mert imád rajzolni és úgy tartja, hogy az arcfestés is ennek az egyik kifejezésmódja.

    JELLEMRAJZ

    Kegyetlenül őszinte. Annak idején őt sem kímélték a kritikáktól és habár akkor mindenkit utált érte, ma már belátja, hogy mindezek a vélemények csak segítették tanulmányai elvégzésében.
    Megköveteli a tiszteletet, hiszen nem sokkal idősebb diákjainál. Úgy véli, hogy valaki akkor érdemli ki a tiszteletét, ha az illető is tiszteli őt.
    Friss diplomásként és munkakezdőként pedig az a célja, hogy tanítványai ne a haverjukként kezeljék, legalábbis ne az óráin.
    Általában barátságos, kellemes személyiség, nem veti meg a humort, de szeret határokat húzni.
    Ritkán idegeskedik, mindig optimista, de nem naiv.
    Nem tűri el ha valaki késik az órájáról, vagy ha figyelmetlen. Ilyenkor előszeretettel "fenyíti" meg tanítványait.
    Bátran fordulhat hozzá bárki tanácsért, szívesen segít azoknak, akik kérik. Nagyon szereti a szakmáját: folyamatosan nyomon követi a változásokat, olvas és ír is a témával kapcsolatban.
    Néhány ismertebb animációs moziban ő maga is dolgozott, de kezdőként inkább a háttérmunkát figyelte meg tüzetesebben.
    Nagy álma, hogy létrehozzon egy produkciós céget, amely ilyen típusú filmeket gyárt. Egyenlőre azonban még nem sieti el a dolgokat, kiélvezi élete minden pillanatát, elvégre még csak 24 éves.
    Nagyon jól ért a számítógépekhez és a legtöbb technikai készülékhez. Kisebb munkákat is vállal a tanítói pálya mellett: ha kell weblapot szerkeszt, ha kell olasz nyelvet oktat.
    A lényeg, hogy sohasem unatkozik. Diákévei alatt sokat önkénteskedett, most igyekszik egyre több ilyen jellegű programot szervezni az iskola keretein belül.
    Ha valaki a múltjáról kérdezi dühös lesz, mert olyan emlékeket ébreszt benne, amelyeket igyekszik elzárni a tudatában.

    EDDIGI ÉLETED

    A szülei Olaszországban élnek. Édesapja borászként kezdte, ma már cégvezetőként munkálkodik szülővárosában. Édesanyja modellként dolgozott, jelenleg ő készít fel fiatal tehetségeket,hogy is mondjam csak: kifutó- készre?
    Két testvére van: az egyik Georgina, akivel egyáltalán nem ápol jó kapcsolatot...pontosabban semmilyent. Ennek okáról nem szívesen beszél, ez csak rájuk tartozik.
    A másik Roberto, akivel minden gondját-baját megosztja. A férfi már családos, Rómában él feleségével és két gyermekükkel. Ritkán látják egymást és ez nem igazán van jó hatással a nőre. Roberto orvosként dolgozik, ami azt jelenti, hogy ő a család fekete báránya, mert egyetlen szem fiúként nem viszi tovább a vállalkozást. Habár édesapjának nem nagyon tetszett lánya elhatározása, támogatta őt abban, hogy annak tanulhasson, aminek szeretne és ott, ahol szeretne.
    Édesanyja nem egy erős személyiség, mindig afelé hajlott, amelyre férje vezette. Leginkább munkájának él. Velük elég felszínes kapcsolatot ápol. Szeretne elszakadni attól a lánytól, aki régebben volt és akinek még ma is hiszik az otthonában.
    Olivia szintén a DMI diákja volt, és az itteni évei alatt beleszeretett New York-ba és annak minden részébe. Kezdetben nagyon félt és honvágya volt, ma már azonban nem hiányolja a családi fészket, de természetesen nyaranta és a nagyobb ünnepekkor hazautazik, még akkor is, ha nem sok kedve van hozzá, hiszem az illem megköveteli.
    Legkedvesebb háziállata Popcorn, akivel olaszul szokott beszélgetni. A madárka ennek ellenére az amerikai káromkodásokban is otthonosan mozog, Oliviának pedig fogalma sincsen arról, hogy ezeket honnan szedte össze.

    Olaszországban tanult egészen 14 éves koráig, amikor is kiemelkedő tanulmányi eredményei és a kultúrláis életben tett érdemeire hivatkozva felvételt nyert a DMI-be, ahol ösztöndíjasként tevékenykedett. Mivel nem sok barátja volt otthon, ezért egyáltalán nem volt szívfájdalma a költözés miatt. Ez tette őt igen korán önállóvá és óvatossá.
    Ő maga sohasem tartotta nagyra tudását, mindig az a fajta volt, aki könnyen megértette az elméletet és ennél fogva könnyen is tudta azt alkalmazni. Sohasem kérkedett azzal, hogy mire képes, de az elismeréseket mindig boldogan fogadta.
    Szülei nem követelték meg tőle, hogy legyen osztályelső, de tudta, hogy nem akar otthon maradni és ezért tenni kellett.
    Amerikában már járt korábban, tanulmányi utak és családi kirándulások keretében, egyszóval nem volt neki idegen hely. A nyelvet az iskolában sajátította el, és az itt eltöltött tíz év alatt anyanyelvi szintűre fejlesztette.
    Kezdetben egy kis lakást bérelt az iskola közelében, később pedig vett egy kisebb kertes házat, amelyben most is lakik.

    Kitűnő eredményekkel vizsgázott le (legalábbis kedvencebb tárgyaiból), majd tanulmányait tovább folytatta egyetemi keretek között, amelyet 2009 nyarán fejezett be. Két szakot végzett, az egyik természetesen a vizuális kommunikáció, animációs szakiránnyal, a másik pedig rendezvényszervezés, amely az oktatói titulushoz is hozzájuttatta.
    Az egyetemi évei alatt a tanulásra koncentrált, de természetesen neki sem ment minden elsőre.
    A humán tárgyakat nem igazán tudta értékelni, így általában segítséget kért barátaitól.
    Maga sem tudja, hogy miért pont a tanári pálya felé húzta a szíve: talán, mert szereti a fiatalokat, akikben tényleg ott rejlik a tehetség, vagy azért, mert a "véletlen" közbelépése effelé hajtotta.
    Amikor az intézmény igazgatója felkérte őt, hogy tanítson volt iskolájában enyhén szólva meglepődött, hiszen kispályásnak számít még, a művészeti iskola pedig nem arról híres, hogy kezdőket alkalmazna.
    Annak tudta be, hogy -mivel itt tanult- megbízható személyként esélyesnek tartották a tanári státusz betöltésére, de az is megfordult a fejében, hogy esetleg édesapja bírta erre a belátásra az igazgatót.
    Ennek ellenére szívesen elfogadta a felkérést hiszen szeretett itt tanulni, nameg a fizetése is kielégítőnek hangzott.
    Habár még mindig ideges az órái előtt, nagy örömmel adja át tudását a jövő feltörekvő tehetségeinek.
    Animálást és számítógépes rajzot tanít. De vállal korrepetálást, vagy egyszerűen csak tanítást "sima" rajzból is.



A hozzászólást Olivia Fatta összesen 4 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Okt. 28, 2009 10:45 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Olivia Fatta

Olivia Fatta


Posts : 3
Join date : 2009. Oct. 16.
Age : 38

Olivia Fatta Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olivia Fatta   Olivia Fatta Icon_minitimeSzomb. Okt. 17, 2009 11:05 am

    Néha a legkisebb döntések azok, amik örökre megváltoztatják az életünket

    MINDIG
    Dohányzás (csak mértékkel)
    Főzés
    Kertészkedés
    Mosolygás
    Rajzolás
    Tea
    Filmek
    Parfüm
    Könyv
    Koktélok
    Online vásárlás

    SOHA
    Kóla, meg efféle italok
    Miniszoknya
    Büdös és nyirkos helyek
    Flitterek

    FÉLELMEK
    Allergiás a mogyoróra, így minden termék leírását tüzetesen átizsgálja mielőtt belekóstolna.
    Általában óvatos, de régebben előfordult már, hogy a kórházban kötött ki, mert figyelmetlen volt.

    EGÉSZSÉG
    Általában a nagyobb influenzajárványokkor ő is megbetegszik, egyébként kicsattan az egészégtől, már ami egy dohányosra jellemző lehet.
    Allergiás tünetei csak akkor vannak, ha mogyoróval érintkezik.

    SZOKÁSOK
    Reggeli cigaretta
    Kulcstartók
    Rendmánia
    Naplóírás

    MIÉRT EZ A SZAKIRÁNY?

    Annak idején azért választotta ezt a szakirányt, mert bátyja általában az apjának segített, nővére pedig hamar megunta a magának való lánykát, így a kis Oliviának csak a saját maga társasága jutott.
    Mikor rájött arra, hogy tud rajzolni, a képzelőerejével együtt nagyon jól tudta kamatoztatni. Szó szerint: arcképeket, tájképeket készített, valljuk be: pénzért. De mivel a környékbeli gyerekek szülei szemfülesek voltak a vállalkozás hamar befuccsolt.
    Az animálás felé már a középiskolában kezdett el vonzódni, a számítógépek világa teljesen elvette az eszét.
    Nyitott mindenféle tudás "bekebelezésére", de ebből szeretne megélni.

    Van az úgy néha, hogy az ember nem hagyja, hogy az útjába álljon az, ami helyes..

    EGYÉB

    Folyékonyan beszél olaszul.
    Vállal szórólapkészítést és poszter- készítést is. (Mindenféle munkát szívesen fogad, aminek köze van a rajzoláshoz.)
    Elvégzett egy masszőrtanfolyamot, amelyből van hivatalos papírja is.

    PRÓBAJÁTÉK

    A kádvízben ülve mindig elmerengtem. Legtöbbször a múlt képei derengtek fel előttem:
    Bumm. Georgina mögött úgy csapódott be az ajtóm, mintha egy hurrikán vonult volna át a szobámon. Már majdnem a sírás kerülgetett, de erőt vettem magamon és erősen lehunytam a szememet, nehogy egyetlen egy könnycsepp is ki merjen folyni belőle.
    Miatta nem fogok sírni. Nem és nem.
    Amikor már elég erősnek éreztem magamat ahhoz, hogy újból kinyissam a szemem a családról rajzolt képem összetépkedett csonkjai tárultak elém.
    Lehajoltam és egyenként összeszedtem a maradványokat. Olyan érzés volt, mintha a szívem tört volna ezernyi apró darabkára.
    Bárcsak történne valami. Akármi. Nem bírom itt tovább.
    Régebben felnéztem rá. Tiszteltem őt. Olyan volt nekem, mint a második anyám. Istenem... mennyit nevettünk! Aztán minden megváltozott.
    Még most is, annyi év után is fáj. Éreztem, hogy megremegek, pedig forró volt a víz.

    Anyu és apu sem jöttek fel, hogy megkérdezzék hogy vagyok, vagy hogy egyáltalán mi történt. Ők csak Georgina változatát hallgatták meg. Az enyém nem számított, mert ha kettőnk között vita dúlt, akkor csakis én lehettem a hibás.
    - Hagyd abba Olivia. Ez már nem számít. Lépj túl!- utasítottam magamat, hogy térjek vissza a jelenbe. Ahogy kiszálltam a gőzfürdőmből és belecsavartam magam a törülközőmbe megcsörrent a telefon. Úgy rohantam át a nappaliba, hogy félig megszáradt a hajam.
    - Tessék!
    - Ms. Fatta?- a hang ismerős volt, de nem tudtam volna kihez kötni arcilag.
    - Igen. Ki beszél?
    - A Dorian Művészeti Iskola igazgatója.
    - Á...Mi a fene? Üdvözlöm!- el sem tudtam képzelni, hogy miről lehet szó. Biztos valami régi könyvtári könyv maradt nálam.
    - Lenne egy megüresedett állás a maga számára.- Hát ez az ember nem beszél félre, az tuti.
    - Hallgatom...- a beszélgetés végére csak annyi volt világos számomra, hogy mikor kezdek. De legalább ismerős lesz a környezet.

    Köszönöm, majd értesítünk, ha felvételt nyertél az iskolába.
    Üdv: A Dorian Művészeti Iskola Igazgatója.



A hozzászólást Olivia Fatta összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Okt. 28, 2009 10:35 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Jesse Callahan
Admin
Jesse Callahan


Posts : 101
Join date : 2009. Aug. 27.
Age : 32

Olivia Fatta Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olivia Fatta   Olivia Fatta Icon_minitimeCsüt. Okt. 22, 2009 2:19 pm

Buongiorno, signora Fatta!!
Come stai? Sto benissimo. Grazie!
most azért kicsit sajnálom, hogy táncművészetis
vagyok, mikor a képzőn ilyen tanárok vannak. Hmm... hmm..
Na mindegy, azért valami örömet hagyok az ottani srácoknak is.
Viszont mielőtt elkezdhetnéd a tanítást lenne itt egy-két kiegészítendő dolog..
1) Egy kis negatívum is kellene a karakterbe. Ez főleg a jellemre vonatkozik.
2) Majd megöl a kíváncsiság, hogy miért it került 24 évesen ebbe az iskolába,
mint tanár. Tényleg érdekel, hogy miért nézte ki magának az igazgató. Erről
lehet kapni némi információt? Mert írtad is, hogy nem túl gyakori ez így...
Úgyhogy most már furdal a kíváncsiság :)
3) Nincs három. Tényleg:)
Hmm... olasz tanár is. Azt hiszem mégis lesz indokom, hogy az óráira járjak.
Most örülök, hogy anyám annak idején a saját idegen nyelvét erőltette.
Sono qui per imparare l'italiano. (vagy mi^^)

Szólj ha módosítottál :)
Vissza az elejére Go down
https://worldisastage.hungarianforum.com
Olivia Fatta

Olivia Fatta


Posts : 3
Join date : 2009. Oct. 16.
Age : 38

Olivia Fatta Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olivia Fatta   Olivia Fatta Icon_minitimeCsüt. Okt. 22, 2009 3:38 pm

Sto magnificamente, grazie!
Igyekeztem kitoldani azokat a részeket, amiket mondtál, de sajnos arra a kérdésre, hogy miért éppen ide vették fel, mint tanárt most még nem tudok teljes, vagy inkább elfogadható választ adni.
A későbbiekben/esetleg egy játék során fény derül majd rá, de most még én magam sem vagyok biztos a dolgokban.
Benissimo accoglienza! (még bele kell rázódni.^^)
Ha még esetleg van valami, amin javítanom kell, szólj!
Vissza az elejére Go down
Jesse Callahan
Admin
Jesse Callahan


Posts : 101
Join date : 2009. Aug. 27.
Age : 32

Olivia Fatta Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olivia Fatta   Olivia Fatta Icon_minitimeKedd Okt. 27, 2009 7:41 pm

nem fekete-fehér, csak fehér
ezt a karaktert még mindig túlontúl Mary-Sue-nak érzem.
(azokat pedig nagyon nem szeretem, ezért vagyok ilyen
szőrősszívű veled ne haragudj)
még mindig nincs túl sok negatív tulajdonsága, ami van
az is inkább elvárható jellemvonás egy tanártól.
mindenhez ért a karaktered, nincs félelme, nem beteg.
azért azt te is belátod, hogy ennyire tökéletes ember
nem létezik:) adj neki valami rosszat is, mert így kicsit
unalmas lenne játszani vele. tedd színesebbé :)
aztán jövök vissza és megint megleslek^^
ami meg van a karakterből az jó, azzal nincs baj. csak egy-két
dolog kell még hozzá és irány a tanári ;)
Vissza az elejére Go down
https://worldisastage.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom





Olivia Fatta Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olivia Fatta   Olivia Fatta Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Olivia Fatta
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: 1. felvonás :: Előtörténetek-
Ugrás: