Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dorian Művészeti Iskola: Haladó szerepjátékos fórum
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Jamie Lisa Whitmore

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Jamie Whitmore

Jamie Whitmore


Posts : 13
Join date : 2009. Oct. 02.
Age : 32

Jamie Lisa Whitmore Empty
TémanyitásTárgy: Jamie Lisa Whitmore   Jamie Lisa Whitmore Icon_minitimeVas. Okt. 04, 2009 12:14 pm

    Jamie Lisa Whitmore Avi2____www.kepfeltoltes.hu_

    Jamie Lisa Whitmore
    Art is when you hear a knocking from your soul- and you answer it.


    Szia, szeretnék egy kicsit többet tudni rólad. Töltsd ki ezt a felvételi tesztet.
    Nem lehetsz öreg és bölcs, hogyha nem voltál fiatal és őrült



    TELJES NÉV: Jamie Lisa Whitmore
    BECENÉV: Jamie, J.
    NEM: nő
    SZÜLETÉSI HELY: Binghamton, NY
    SZÜLETÉSI IDŐ: 1991. November 25.
    SZAKIRÁNY: rajz, divat

    APA: Drew Whitmore
    ANYA: Michelle Whitmore, született Campbell
    TESTVÉREK: David, Hayley
    HÁZI ÁLLAT: -
    ANYAGI HELYZET: szegényebb polgári család

    Mondd ki, amit ki akarsz mondani, tedd azt, amihez kedved van, ne bánj meg semmit, és ne hagyd, hogy az emberek elgyengítsenek!

    MEGJELENÉS
    Vállig érő, fekete hullámos haja teljes összhangban van hófehér bőrével és nagy, mandula-alakú, sötétbarna szemeivel. Haját általában kiengedve hordja, legfeljebb rajzoláskor köti össze kontyba. Magas és már-már betegesen vékony. Soha nem visel sminket, ékszert is csak különleges alkalmakkor. Ellenben nagymamájáról rámaradt ezüstlánca, egy szem alakú medállal mindig a nyakán van. Stílusa, öltölzködés szempontjából letisztult, egyszerű, Fehér, szürke, krémszínű ruhákat hord, kedveli a földszíneket. Az iskolai egyenruhától eltekintve is gyakran hord ruhákat, színes harisnyával, csizmával. Gyakran láthatunk fején fekete kalapot, egy színes kendő vagy sál pedig elengedhetetlen kelléke.

    JELLEMRAJZ
    Gyerekkorában szófogadásra és engedelmességre volt nevelve, és ezek még ma is visszatükröződnek jellemén. Ha valamibe belefog, odaadóan teszi és véghezviszi bármi áron. Naivsága a megannyi csalódás során sem enyhült, túl könnyen megbízik bárkiben. Bár sokszor visszaéltek a bizalmával, ő mégis nagyon ragaszkodó és nehezen enged el bárkit is. Lelke mélyén, ha jelleme érett gondolkodást is tükröz, örökké gyerek marad. Érzékeny típus, de pozitív beállítottságú. Mindig komolyan viselkedik, nem veszíti el könnyen a hidegvérét, de tombolni is csak nagyon ritkán látni. Az emberekbe fektetett bizalma őszinte, ahogyan ő maga is mindig arra törekszik, hogy egyenes és korrekt legyen. Naivságának köszönheti túlságos őszinteségét, amivel szintén sokszor éltek vissza. Nagyon makacs tud lenni, ami a szívén, az a száján. Könnyen köt barátságokat és ritkán felejt.


    EDDIGI ÉLETED
    A Jamie-hez hasonló lányoknak nem sok közük volt a New York-i csillogáshoz, a fényűzéshez. A szülők átlagos származása sem volt különösebben ígéretes, legalábbis ahhoz, hogy Jamie egyáltalán valamiféle “karriert” fusson be. Két fiatalabb testvér és folytonos gondoskodás mellett nem sok ideje maradt magára. Szülei reggel korán indultak munkába, iskola után pedig Jamie kellett vigyázzon Davidre és a kis Hayley-re, annak ellenére, hogy ekkor még ő sem volt több tíz évesnél. Az iskolában lelkiismeretesen tanult, a szülei mindvégig büszkék voltak rá. Ha nem is nyaraltak nyaranta külföldön, minden megspórolt pénzre szükség volt. A gyerekek soha nem kellett nélkülözzenek, de gyakran hallották, mikor szüleik a pénzről beszéltek, természetesen nem előttük. Megpróbáltak mindent megtenni annak érdekében, hogy a gyerekek ne érezzék, bármiben is hiányt szenvednek, de számítógépük vagy saját mobiltelefonjuk nem volt. Jamie, ahogy nőtt, egyre csak komolyodott, könnyen kezelt helyzeteket és szívesen volt felnőttek társaságában. Gyerekként , mivel az életét nem a számítógépes játékok töltötték ki, papírbabáknak rajzolt ruhákat, vagy legózott. Eredeti Barbie babája sem volt, de későbbi életét teljes mértékben meghatározta egy bizonyos tárgy. Édesapja hozta neki, egyik kanadai útja után azt a bizonyos játékbabát, amelyik fekete hullámos hajával és fehér bőrével mintha Jamie tökéletes másolata lett volna. Még a baba alakja is hasonló volt az övéhez, és az összkép teljesen lenyűgözte Jamie-t. A ruhákhoz, amiket eddig papírra rajzolt, most szabásminta-szerűséget is mellékelt, mint ahogyan azt az anyukája egyik régi Burdájában látta. Egyik karácsonyi takarításkor előkerült egy nagyon régi ruhászsák, tele használhatatlan anyagokkal és ruhákkal. Az apa éppen kidobni készült az Jamie számára aranyat rejtő zsákot, mikor a lánya megkérte, hagyja neki a zsák tartalmát. Az apa igazi elképzelése az volt, hogy beváltatja a ruhákat valami pénzre, de Jamie lelkesedése és naphosszat tartó könyörgése nem lankadt, így kénytelen volt ráhagyni a ruhákat. Többek közt ebben közrájatszott a kíváncsiság is, mivel el nem tudta képzelni, mi szüksége lehet Jamie-nek egy halom régi, szakadt anyagra. Az eredmény még őt is meghökkentette…

    Néhány hét múlva a már jó öt éves divatlap minden ruhája ott állt a Jamie-babán, teljes pontossággal kiszabva, színeiben és kiegészítőiben egyaránt lenyűgözően. A szülők eddig nem ismerték lányuknak ezt a rejtett tehetségét, teljesen le voltak döbbenve. Az anya látta, hogy estenként, mikor Jamie testvérei már aludtak, legidősebb lánya az éjjelilámpa fényében dolgozik valamit, de azt hitte, hogy olvas, vagy a házifeladatot írja le. Viszont mikor egyik délután a varrógépet nem találta a régi, megszokott helyén, fény derült a késő esti munkákra, ugyanis Jamie külön kis műtermet, dolgozószobát alakított ki a szobájukban, többek közt a varrógéppel együtt. De nem tudta rá haragudni, sőt, támogatni szerették volna. Viszont egyelőre nem rendelkeztek azzal a plusz összeggel, amit erre a célra fordíthattak volna…
    Jamie kalapokat varrt, táskákat, szoknyákat, ezzel is megspórolva a pénzt, amit ruhákra kellett volna költeni. A régi ruhászsák tartalma pedig kifogyhatatlannak bizonyult. A szülők Jamie mellett álltak, de sajnos tehetetlenül, mert szinte látták a lányukat, amint külön divatbemutatóját sugározza a televízió…csak arra a néhány ezer dollára lett volna szükség.

    Egy szerényebb városi mulatságon Jamie újonnan varrt őszi kabátjában és nadrágjában vett részt, mivel a ruhatára napról napra csak bővült, kreativitásának nem szabott senki határokat. A bizonyos tavaszi fesztiválon különböző együttesek léptek fel, bulizósabbnál bulizósabb koncerteken, ellenben Jamie nem szívesen vett részt a hasonló bulikon. Inkább a parkban ült és nézte, már “tervezői” szemekkel az emberek ruháit, ihletet merítve újabbnál újabb darabjaihoz. De az anyag pénzbe került és a ruhászsákból már csak a zsákot magát lehetett volna felhasználni anyagként…Egyik délután, a vattacukrosnál sorbaállva szólította meg egy magas, jól öltözött nő, akinek a ruhái teljesen lenyűgözték Jamie-t. Divatosak voltak és mind nagyon finoman kidolgozottak. Jamie el sem hitte az elején, hogy ahhoz hasonló valaki pont az ő kabátját fogja megdícsérni. De éppen ez történt…Jamie fülig pirult a bóktól, majd halkan maga elé suttogta, hogy ő varrta. Viszont a lenyűgözöttség most a nőt illette- még egyszer rákérdezett, hogy jól hallotta-e, majd mikor igenlő választ kapott, meghívta Jamie-t egy teára. Elmondta neki, hogy tegnap is megfigyelte a különleges ruháit, és szerette volna látni a rajzokat. A nő, bizonyos Célin Lacrosse egy dúsgazdag New York-I divattervező volt, aki minden hónapban új kollekciót mutatott be és igencsak járatos volt a divat világában. Néhány napos binghamtoni tartózkodása után úgy döntött, hogy szárnyai alá veszi az akkor tizenöt éves Jamie-t, és magával viszi a divatvilág egyik fővárosába. Nagy jövőt látott benne…Szülei, bár kissé vonakodva, de elngedték, bízva a sikereiben.

    Mrs. Lacrosse első lépése az volt, hogy beiratta Jamie-t a Dorian Művészeti Iskolába, hétvégenként pedig divatbemutatókra, partikra vitte. Az iskolában úgy tűnt, könnyen megkapja a helyét és beilleszkedik, mivel mindenki úgy tudta, Mrs. Lacrosse rokona. Szenvedélyének élt és végre egész nap azt csinálhatta, ami kitöltötte az életét: rajzolt. Bár az iskolában ez a szak több ágat is magába foglalt, többek közt festészetet, grafikát, de Jamie a divatrajzot választotta, és már itt, az iskolában elégedett volt teljesítményével.


Vissza az elejére Go down
Jamie Whitmore

Jamie Whitmore


Posts : 13
Join date : 2009. Oct. 02.
Age : 32

Jamie Lisa Whitmore Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jamie Lisa Whitmore   Jamie Lisa Whitmore Icon_minitimeVas. Okt. 04, 2009 12:18 pm

    Néha a legkisebb döntések azok, amik örökre megváltoztatják az életünket

    MINDIG
    nála van a Jamie-baba
    sálat hord
    teázik reggel
    szenes a keze a szénceruzától
    rajztömb van nála
    kimondja hangosan a véleményét

    SOHA
    nem visel sminket
    nem udvariatlan
    nem érzi úgy, hogy New Yorkhoz tartozna
    nem feledkezik meg a családjáról
    nem tűri, hogy kibeszéljék a háta mögött


    FÉLELMEK
    irtózik az összes csúszó-mászótól és rovartól
    fél a sötétben

    EGÉSZSÉG
    Annak ellenére, hogy vegetáriánus, egészséges életmódot folytat, gyakran kerékpározik a Central Parkban vagy kerékpárral megy vásárolni.

    SZOKÁSOK
    Rágja a körmét, aminek Mrs. Lacrosse nem igazán örvend, mivel nőiesebbé szeretné Jamie-t varázsolni. Soha nem indul el sehová egy rajzlap és egy darab szén nélkül.

    MIÉRT EZ A SZAKIRÁNY?
    Gyerekkorától fogva a rajzolás a szenvedélye, alkotás közben ki tud bontakozni anélkül, hogy bármi erőfeszítésébe is kerülne. Odaadóan és hihetetlen precizitással tervez meg minden apró részletet.


    Van az úgy néha, hogy az ember nem hagyja, hogy az útjába álljon az, ami helyes..

    EGYÉB
    Mindigis idegen marad számára a New York-i csillogás, de ezt lepleznie kell Mrs. Lacrosse társaságában. Nehéz volt megszoknia úgy élni, hogy közben ott a tudat, hogy ő csak egy egyszerű ember, mégis egy úri nőnek kell kiadja magát.

    PRÓBAJÁTÉK
    * Ezen a héten ez már a második divatbemutató, amin úgymond kötelező résztvennem, a “stílusom csiszolása és finomítása érdekében”, Mrs. Lacrosse szavaivel élve. Mrs.Lacrosse-ra mindig várni kell, mert a sminkje soha nem tökéletes, a fülbevaló színe nem talál a ruha színével, vagy a cipő és táska anyaga nem passzol. Indulás előtt mindig veszekedés van, és legtöbbször engem okol mindezekért (talán mert én vagyok legközelebb), vagy a volt férjére fogja, amiért a vislekedése hihetetlen nagy hatással volt rá, és számba sem vette, hogy egy művészlélekkel van dolga, aki sokkal érzékenyebben reagál a világ dolgaira, mint egy átlagos ember. Ezt a szöveget már én is kívülről tudtam egy-két hasonló eset után, és tiszta szívemből sajnáltam Maxim-ot, az olasz bankárt, az ex-férjet. Noha Mrs. Lacrosse rigolyáit és különlges igényinek elég nehéz volt eleget tenni, megpróbáltam megfelelni, hiszen teljes mértékben tőle függök és neki köszönhetem mindazt, amiért az életem egyik pillanatról a másikra fenekestől felfordult. Ha két óra készülődés és civakodás után is ültünk taxiba, Mrs. Lacrosse-on egyetlen apró jel sem utalt arra, hogy mennyire feldúlt és “sérülékeny a lelke”. Örökifjú arcával és csábos szempillarebesgetésének köszönhetően a fotósok a ma esti divatbemutatón is folyton körülöttünk lézengtek, interjúkat kértek tőle, véleményt, kiértékelőt, mint a divat nagyasszonyától. Én meg ott álltam mellette, szemem káprázott a fényképezőgépek villanásától, untam udvariasan válaszolgatni az idős, szemüveges, jól öltözött férfiak kérdésire, miszerint én vagyok a Mrs. Lacrosse “kis felfedezettje”. Némi csalódással állapítottam meg, hogy mennyi ízléstelenül öltözködő ember létezik még a divatszakmában is, de ekkor Mrs. Lacrosse, továbbra is kitartóan köszöngetve, magával húzott az elsötétített bemutatóterm felé. Prada, 2009 Tavasz/ Nyári kollekció. Halk, ritmusos zene, a csontsovány modellek ciklámen, türkizzöld és napsárga árnyalatű, igencsak extravagáns szabású ruhákban tipegnek, több, mint tíz centi magas tűsarkúkban, arcukon fél kiló alapozóval és komplikált hajstílussal. A fény a szemembe vakít, minden ruha egyformának tűnik, mellettem egy napszemüveges pasas dohányzik, fotók bliccennek. A kifutó túloldalán, közvetlenül velem szembe egy neonlámpa egy idős hölgyre világít, feltételezem véletlenül. A nő erős vörös ajakrúzst visel, fehér fülbevalót, haja egy nagy kontyba összefogva. Ruhája hihetetlenül egyszerű, vajszínű, de mégis annyira különleges…azt hiszem ekkor jöttem rá, mi is az a hetvenes évek divatja. Ez a pillanat meghatározó volt a későbbi munkáimon, amikhez még ott hozzáfogtam, a divatbemuatató végén.*


    Köszönöm, majd értesítünk, ha felvételt nyertél az iskolába.
    Üdv: A Dorian Művészeti Iskola Igazgatója.

Vissza az elejére Go down
Jesse Callahan
Admin
Jesse Callahan


Posts : 101
Join date : 2009. Aug. 27.
Age : 32

Jamie Lisa Whitmore Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jamie Lisa Whitmore   Jamie Lisa Whitmore Icon_minitimeVas. Okt. 04, 2009 3:50 pm

Azvagyakivagy,
De rólad nem olyan könnyű eldönteni,
hogy ki is vagy igazán.
Lacrosse rokona vagy egy lány, aki
jókor volt jó helyen? De mindez nem is
számít igazán, ha figyelembe vesszük a
lelkesedésedet, amit tanusítasz.
Azért vigyázz, hogy nehogy tényleg magába
szippantson a mi kis csúnya, elzüllött New Yorkunk.

Örömmel értesítünk, hogy felvételt nyertél a Dorianbe!

(úgy se mertem volna nemet mondani, egy
híres divattervező rokonának, vagy mégis?)
Vissza az elejére Go down
https://worldisastage.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom





Jamie Lisa Whitmore Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jamie Lisa Whitmore   Jamie Lisa Whitmore Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Jamie Lisa Whitmore
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: 1. felvonás :: Elfogadott előtörténetek :: Képző- és Iparművészet-
Ugrás: