Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dorian Művészeti Iskola: Haladó szerepjátékos fórum
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 You can't have everything...where would you put it?[Jackie]

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Jamie Whitmore

Jamie Whitmore


Posts : 13
Join date : 2009. Oct. 02.
Age : 32

You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Empty
TémanyitásTárgy: You can't have everything...where would you put it?[Jackie]   You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Icon_minitimeVas. Okt. 04, 2009 5:52 pm

* Hosszú vasárnap délelőttök, szivarfüst, szmog, tömeg...bármennyire is próbálok ellenük küzdeni, lassan az életem részeivé válnak. Gyakran érzem úgy, hogy kiszaladnék a világból, a legtávolabbi lakatlan szigetre, egy rajztömbbel és néhány rúd szénnel. Minden reggel eldöntöm magamban, hogy valamit másképp fogok tenni, aztán mindig veszek egy mély levegőt, és csinálok tovább mindent, a maga egyszerű monotonitásában.

Ilyenkor, ha szabadulásra vágyom, elég, ha előveszek egy papírt. Perceken belül egy új világot teremtek, aminek csak én vagyok a része és a ceruzavonások, a radírgumi meg a satírozás. Mindent összevetve eddig sok száz füzet telt meg a terveimmel, krokikkal, és még több összegyűrt, széttépett papírfecni a nem sikerült rajzokkal. És valahol ez is a monotonitás részét képezni, mert minden nap ezt teszem és- valamiért soha nem tudom megunni. Soha életemben nem húztam még két egyforma vonalat, soha nem gondolotam kétszer ugyanarra a szabású ruhára vagy ugyanarra az árnyalatra. És ez az, amiért a rajzolást nem lehet megunni.

Délelőtt, míg egyedül voltam a hatalmas házban, megnéztem egy filmet, aminek a tokja ott volt az asztalon, így nem volt nehéz választanom. Valami unalmas kis romantikus vígjáték volt, a megszokott forgatókönyv szerint, az első tíz percben megismerjük a szőke hajú, okos és szép lányt meg a fekete hajú, jóképű srácot, aztán belekavar egy másik lány, aki kiszemelte magának a közönséges nevű fiút, majd a végén, hogy, hogy nem, happy end, a főszereplők összejönnek és vége egy újabb csajos vígjátéknak. Nem tudtam, mit kezdeni az egész filmmel, nem is figyeltem a részletekre, talán még afőszereplő nevét sem jegyeztem meg. Valamivel el kell ütni az időt...Mrs. Lacrosse-nak ma egész nap programja van, ki sem látszik a parti-meghívásokból, az interjúkból. A lelkemre kötötte, hogy "tegyek belátásom szerint". Talán egyszer meg fogja bánni, hogy ennyire szabad kezet ad bizonyos dolgokban...

Kordadélután indultam el "otthonról", és utam egyenesen a Moliére-hez vezetett. Jó párszor jártam már errefelé és meg kell hagyni, igen hangulatos kis lokál. Sötétszürke sálban és fekete kalapban a megszokott stílusomat viseltem, így nem igazán tűntem ki a tömegből. A Moliére-ben egy rumos teát rendeltem, szintén szokás szerint, majd leültem a megszokott puffra, az ablak mellé. Elővettem egy tiszta rajzlapot és egy darab szenet, majd a körülöttem levő emberek ruházatát vizsgálgatva fogtam neki egy újabb rajznak.*
Vissza az elejére Go down
Jackie Jeargens

Jackie Jeargens


Posts : 7
Join date : 2009. Oct. 02.
Age : 31

You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Empty
TémanyitásTárgy: Re: You can't have everything...where would you put it?[Jackie]   You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Icon_minitimeVas. Okt. 04, 2009 7:24 pm

You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Effy-effy-stonem-8133130-100-100 You can't have everything...where would you put it?[Jackie] 2942zrn
New life, new beginning, Just be girl! Just be!


Fáradt voltam. Fáradt és türelmetlen, olyannyira, hogy mikor a gépről leszállva a taxis harmadszor is visszakérdezett, hogy merre akarok menni, majdnem ordítva válaszoltam neki. Aztán megérkeztem.
A csomagjaim, hogy úgy mondjam már a saját szárnyaikon repültek be az ideiglenes szállásom ajtaján.
Egy idős néni fogadott be, aki anyunak valamilyen régi ismerőse, de ő is alig egy hétre, mert utána elköltözik a fiáékhoz, valahova Kanadába, így... az útilapum már készülőben volt arra, hogy közeli találkozásban legyen része a talpammal. De még volt időm! Kellett, hogy legyen. Mindenre.

Először is, feltétlenül szükségem volt egy lakásra, ahol az év folyamán meghúzhatom magam. A legjobban talán egy több emberrel megosztott garzon lenne, mert azt egy fél munkaidős állásban tevékenykedő ember fizetéséből és az édesanyámtól kapott havi pénz fedezni tudta.
Majd keresek és kutatok a hirdetések után. Nem állítom, hogy a legjobb dolog a neten való kutatás, amit most épp csinálok, mert itt... csak ősrégi hirdetések bukkannak fel a jól megviselt laptopom kijelzőjén. Hát igen... sok mindent megéltünk mi ketten a jó öreg HP-vel. Nevetséges, hogy így hívom. Annak ellenére, hogy nem állítok ezzel valótlant, csak éppen, az ember felfoghatja egyfajta rövidítésnek is. Az öcséim előszeretettel harsogták ezeket a szókapcsolatokat, mikor épp pánikoltam egy-egy dolgozatom eredménye miatt.
Nincs igazuk... Nem vagyok egy HP. Na jó, csak egy adott fokig és azt is csak magamban!

Az éjjel csendes megnyugvásban telt ebben az erősen macskaszagú lakásban. Annyira elfáradtam a repülő út alatt, hogy arra sem volt energiám, hogy lezuhanyozzak és pizsamát vegyek elő.
Reggel a takarómba csavarodva ébredtem és úgy éreztem iszonyúan koszos vagyok.
Nem tudtam hány óra lehet, csak azt, hogy a redőny lyukacskán be-bekacsintgat rám az éledező nap fénye. A szám önkéntelen mosolyra húzódott, ahogyan eszembe jutottak a reggeleim otthon. Az édes ébredések a puha takarók ölelésében, aztán pedig a veszekedés hangjai arról, hogy a testvéreim közül ki NEM akarja levinni a kutyát sétálni. Persze a megmentő, mindig én voltam. Sőt legtöbbször még a tízórait is én csomagoltam azoknak a megátalkodott kis szörnyetegeknek, akiket minden hibájuk ellenére imádtam.
Imádom most is, csak éppen távolról.
Ahogy az érzékeim élesedni látszottak, az orrom édeskés illatra lett figyelmes. Kávé...
Mint éhes vad csaptam le a konyhában, egy zománcos pohárban, a gáztűzhelyen pihenő feketére és az egészet magamba borítva mélyet sóhajtottam.
Nem olyan rég álltam rá a reggelemet meghatározó nedűre. Rájöttem, hogy az mellett, hogy a tea hatásánál több energiát kapok a koffeintartalma által még a forró mivolta is nyugtatóan hat az ételre éhező nyomromra. Így... a reggeli is le van tudva.
Nem volt még dolgom, hiszen vasárnap volt. Mrs. Creberg pedig gondolom a templomba mehetett. Sajnálatos mód a cirmos dögjét nem vitte magával, így vele meg kellett osztanom az egyedüllét nyugodt óráit.
Nyugodt? Beszélek már hülyeséget! Nem! Első dolgom volt a zuhanyzás és a tisza ruhába bújás után, hogy rendben rakjam a házat, ezzel is kimutatva hálámat, a 70-es éveit taposó idős hölgy segítségéért.

Délben ért haza, a karján egy fonott kosárral, az arcán pedig nagy mosollyal. Kedveskedni akart nekem ebéddel, amit az egyik "barátnője" készített, és akinél ő már evett. Nem lehettem annyira udvariatlan, hogy ne fogadjam el. Kellemes beszélgetésbe elegyedtünk az életének elmúlt pillanatairól és arról, hogy mennyire hálás a takarítási munkálataimért. Ez persze nekem csak kis apróság volt, de egy idős embernek... sokat jelent.
Kicsit a nagymamámat láttam ebben az asszonyban, akit sosem volt szerencsém megismerni.

A kisebb lelki önmarcangolásom és az étkezéshez használt eszközök elmosása után, az övtáskámat a vállamra vetve nekiindultam a nagyvárosnak.
A szememet némi mód kifestettem. Feketére, hogy kiemelje a szemeimet. Furán hangozhat, de nem csábítani akartam velük, csupán jó benyomást tenni. Egy ilyen finoman megkomponált sminkhez idő és precizitás kell, s egy üzlettulajdonosnak éppen egy ilyen tulajdonságokkal rendelkező alkalmazottra van szüksége.
Nem mertem elhagyni a pár háztömbnyivel arrébb található, a mi kisvárosunkban már főútnak nevezett, üzletekkel és szórakozóhelyekkel teleszórt utcát. Félő volt, hogy eltévedek. Arra pedig semmi szükségem nem volt.

A gyomrom remegett, mikor beléptem az első kávézóba, ami külseje alapján barátságosnak tűnt.
Csak határozottan Jackie! Határozottan! - sulykoltam magamba, a legfontosabb dolgot, ami egy ilyen helyzet kapcsán eszembe juthatott.
A saját intelmeimet megfogadva, biztos léptekkel indultam el a pult felé, hogy aztán, az amögött álló, nálamnál pár évvel idősebb fiatalember felé egy mosolyt küldhessek.
- Jó napot! - szólaltam meg, még kissé remegő hangon. - Furán fog hangzani, amit mondani készülök. - simítottam ki egy hajtincset az arcomból. - De könyörögni fogok, hogy adjon nekem egy állást. - A mondatom közepe táján, a szemöldökeim olyan kiskutyás módon, ráncban futottak össze. Néhány lélegzetvételnyi idő múlva a srác elmosolyodott és eltűnt a nyilván a személyzetnek fenntartott helységbe vezető ajtó mögött. Hosszú percek teltek el és én képtelen voltam a halk zenére, vagy az egymással fojtott beszélgetést lebonyolító vendégek duruzsolására figyelni, mert az agyamban újra megindultak a kétségek közt vergődés undok bogarai.
Minden rendben lesz Jackie!
Rendben is lett. A főnök jött, látott, mosolygott én pedig kaptam ma délutánra egy próbaidős fél-műszakot.
Nem telt bele sok idő és már összefogott hajjal, az intézmény egyenruhájában somfordáltam oda egy magában üldögélő, öcsémék korabelinek tűnő lányhoz, hogy megkérdezzem, nem kér-e valamit a megfogyatkozott tartalmú bögréje helyett.
Húzott még néhány vonalat a kezében tartott papíron, majd a szemeit az arcomra emelte.
Az önkéntelen mosoly részemről nem maradt el.


A hozzászólást Jackie Jeargens összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Okt. 06, 2009 8:35 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
http://www.mindenamimi.fw.hu
Jamie Whitmore

Jamie Whitmore


Posts : 13
Join date : 2009. Oct. 02.
Age : 32

You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Empty
TémanyitásTárgy: Re: You can't have everything...where would you put it?[Jackie]   You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Icon_minitimeVas. Okt. 04, 2009 8:17 pm

You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Www_avatarmaker_hu_588fed0d9ac1b92c_www.kepfeltoltes.hu_You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Www_avatarmaker_hu_588fed0d9ac1b92c_www.kepfeltoltes.hu_



That's not your cup of tea...



* Hihetetlen, hogy mekkora mértékben tudjá befolyásolni a mai tinik divatját a sztárok sokszor megdöbbentően ízléstelen stílusa. Nem számít, hogy talál-e, lényeg, hogy olyan színű és mintájú harisnyád legyen, mint Rihannának. Esetleg hülyét csinálsz magadból, és pizsamában járkálsz az úton, közben meg értetlenül pislogsz, hogy ezt miért nem úgy reagálják le az emberek, mint ahogyan azt Pink esetében tették. New York színes, csillog, villog- efelől soha nem is volt kétségem. A fiatalok körében a egy egyszerű farmer, tangapapucs és feliratos póló- nincs is, amiért többet elvárni egy hétköznapi viselettől. De ha ezt vesszük alapul, akkor én a fekete harisnyával, szürke ruhával és kalappal cseppet sem vagyok közönséges.

Eredetileg azért ültem be a Moliére-be, mert köztudott, hogy ide a Dorian-es diákok járnak, és ők "művészlelkek". Hát gondoltam, majd papírra vetem a művészlelkek stílusát. De mi fogadott itt? Farmer, feliratos pólók. Jobb esetben egy kendő, vagy farmer mellény. Már ekkor tudtam, hogy nem ez lesz az a hely, ahonnan inspirálódni fogok, bár maga a lokál nagyon hangulatosnak tűnt a halk zenével, a mélykék puffokkal és az átható fahéjillattal. Csak néhány krokit rajzoltam, mivel nem igazán tudtam ihletet meríteni, nem volt amiből. Persze könnyű volt továbbgondolni egy hétköznapi farmernadrág életét, csak egy kis fantázia kell hozzá, és máris kész egy irányzat. A fél rúd szén, a mit a feneketlen táskámban találtam már fogyóban volt, akárcsak a teám. Végiglegeltettem a szemem a kis kávézó minden sarkán, majd az ajtónál ragadtam le.

Egy magas, sötét hajú lány lépett be a füstös helyiségbe. Ez nem lett volna feltűnő, normális körülmények közt, mivel több százan jártak ma este a Moliére-ben. A lány erősen vol sminkelve és különösképp ziláltnak tűnt. Határozottan nyomta le a kilicset, majd útja egyenesen a pulthoz vezetett, mintha a főnökkel óhajtott volna beszélni. Tudom, nem illik csak úgy bámulni valakit, de feltehetőleg nem sokan láttak engem, mivel egy sarok közelében ültem, csak egy lávalámpa megvilágításában. A lánynak érdekes, különleges arca volt, nem tűnt többnek tizennyolcnál. Azt hiszem, ami végülis megfogott benne, az a ruhája volt. Az én szemem valamiért egyből arra fókuszál, ez alapján ítéli meg az embert. Tudom, igen, a könyv és a borítója...de itt talán többről van annál szó. A fekete szemceruza igencsak nagy hatást tett a lány arcára, míg fekete bőrdzsekije- annyira más volt. Az övtáska szintén hasonló "másságról" tanúskodott, és ez volt az, amit megpróbáltam megfogni. A hétköznapihoz viszonyítva a mást. Második rajzlapomon ekkor már kész volt egy alak, dzsekiben és farmerben. A dzsekin volt igazából a lényeg, de nem igazán sikerült visszaadni azt a hatást, amit az a lányon keltett.

Mikor egy pillanatra felemeltem a fejem, a lány már nem volt sehol. Ismét körbejártattam a szemem a kávézó minden zugán, és a pult mellett láttam felbukkani. A tömény füsttől először nem a bőrdzsekis lánynak tűnt, mert a személyzet ruhája volt rajta: egy sima ing és farmer. Ennyit a dzsekikről és a rajzaimról...A lány még mindig kissé izgatottnak tűnt, majd felém indult. Könnyen levontam a következtetést, hogy milyen szándék vezérelte ide, szemem önkéntelenül is az üres teásbögrére csúszott. Néhány vonással befejeztem a dzsekit a papíromon, majd a "pincérnőre" emeltem a szemeim, aki kérdő szemekkel várt.

Igazából nem is tudtam, hogy akarok-e rendelni még egy bögrével. Furcsa volt, ahogyan a már tíz perce "kiszemelt" lány most itt van, de a dzsekije nélkül. Elég hülyén hangzott volna, ha megkérem, nem venné-e fel a dzsekit, csak egy rajz erejéig. Mosolygott, nem kérdezett semmit. Én meg nem is akartam válaszolni...*
Vissza az elejére Go down
Jackie Jeargens

Jackie Jeargens


Posts : 7
Join date : 2009. Oct. 02.
Age : 31

You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Empty
TémanyitásTárgy: Re: You can't have everything...where would you put it?[Jackie]   You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Icon_minitimeKedd Okt. 06, 2009 9:09 pm

You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Kaya-S-3-kaya-scodelario-7747969-100-100 You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Kaya-S-3-kaya-scodelario-7747967-100-100
Is it any problem?




Nem vagyok egy félős alkatú teremtés, - ha épp nem vagyok magamba zuhanva és még az ablakpárkány közelében zümmögő légy is véresen komoly veszélynek tűnik. De ez a helyzet most, valahogy más volt. Nem mondanám, hogy féltem, csupán, egy adott módon, alsóbbrendűnek éreztem magam, amikor bekúszott a fejembe a gondolat, hogy én, most, ki fogom szolgálni ezt a lányt.
Nem tetszett ez az érzés, mert annak ellenére, hogy éppen csak ízlelgetni kezdte a tudatom, máris kellemetlen és bizonytalan színezetet rejtett magában. Rémes.

Még van időm másként dönteni. Még van időm, hogy keressek egy másik munkát. De lenne értelme? Mikor lesz nekem akkora szerencsém, hogy Farmerban és Dzsekiben, fekete füstös tekintettel belépek egy vendéglátó egységbe és a főnök két pillantás után esélyt szavazzon meg nekem.
Amúgy is, van választásom? Mármint a 7 napból, amit Mrs.Creberg-nél tölthetek már csak 6 és fél van. Mi lesz ha nem találok lakást? Vagy ha találok is, munka nélkül, hogyan fizetem majd ki? Anyunak fogok könyörögni majd a telefonon keresztül, - amiért persze szintén borsos árat kell fizetni, mivelhogy nem belföldre telefonálok, - hogy teremtsen elő nekem még az évek során félretett dugipénzéből egy hónapra való rezsiköltséget? Na azt nem! Én döntöttem, hogy ezt akarom! A színészetet, ezzel együtt egy komoly, hírneves iskolát, valamint, hogy életben tudjak maradni a városi dzsungelben... a munkát is.

Lehet, annyira nem is ártok vele magamnak... Mert ugye, mindig lesznek olyanok, akik fölöttem állnak majd. Legyen az fizikai értelemben véve, mint az öcsémék és én, akik a 178 centimétert meghaladó voltukkal lenéznek rám, vagy azt, hogy nem indulhatok el egyből vezetőként valahol, ki kell érdemelnem, hogy eljussak oda.
Bár tény, nem egy kávézó vezetése az álmaim netovábbja, de a rögös utat, amit be kell járnom a valódi céljaim megvalósítása érdekében, azt itt is elkezdhetem: Pincérnősködve, s kicsit talán fel is nőve.
Így van... Önkéntesen szakadtam el az otthontól, 17 éves fejjel, sokak szerint bizonyára túl fiatalon. De ők nem ismerik az édesanyámat, aki megtanított mindenre, amire szükségem van, hogy kiegyensúlyozott, a saját sorsát irányítani tudó emberré válhassak.
Meg kell próbálnom megfelelni a saját elvárásaimnak... el kell érnem a célomat!

Kettőt pislogtam még a lányra, majd megszólítottam.
- Szia! Ne haragudj, hogy megzavartalak az alkotó munkádban, de... - Mit is akartam mondani?
Oh... legalább egy mosolyt kaptam az előbb kiejtett kifejezésért! Nem lesz itt gond. Nem fog felháborodni, amiért megközelítettem. - Nem kérsz esetleg még egy teát? - kérdeztem, az arcomon egy kiteljesedett mosolyt.
Ő sután bólintott, én pedig ezen felbuzdulva elvettem a csészéjét, az alátéttel és a kanállal karöltve és a "helyemre" mentem.
Sietve informálódtam a "kollégá"-tól, hogy mit rendelt a lány korábban, ő pedig készségesen válaszolt.

- Meg is van. - léptem vissza a lány sarokban megbújó asztalához. - Parancsolj!
Még mindig nem válaszolt, csupán az arcomat figyelte. Kissé zavarba jöttem tőle. Talán van valami rajta, aminek nem kéne ott lennie?
- Tényleg ne haragudj, hogy... - Itt szakított félbe.


A hozzászólást Jackie Jeargens összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Okt. 24, 2009 11:04 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
http://www.mindenamimi.fw.hu
Jamie Whitmore

Jamie Whitmore


Posts : 13
Join date : 2009. Oct. 02.
Age : 32

You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Empty
TémanyitásTárgy: Re: You can't have everything...where would you put it?[Jackie]   You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Icon_minitimeCsüt. Okt. 08, 2009 5:01 pm

You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Www_avatarmaker_hu_e2611b6a51abf813_www.kepfeltoltes.hu_You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Www_avatarmaker_hu_e2611b6a51abf813_www.kepfeltoltes.hu_

So...so what?



* Egy teljesen normális, hétköznapi eset, megtörténik bármelyik kávézóban, kocsmában: a pincérnő felveszi a rendelést, majd tíz, jobb esetben öt, vagy még kevesebb perc alatt a bögre tea már a te asztalodon gőzölög tovább. Nem kételkedem a dolog második felében, hiszen több, mint valószínű, hogy pincérnő lévén, nem fogja elfelejteni a teámat. Ellenben maga a tény, hogy " pincérnő"- na ez sántít. Nem a kiszolgálással van probléma, sem azzal, hogy egy velem körülbelül egykorú lány fog kiszolgálni. Maga az, ahogyan kérdezte, hogy szeretnék-e még egy teát. Mintha éppen egyik barátnőmnél lennék, és megkérdezné, hogy még kérek-e egy pohárral...A másik dolog, ami nagyon világosan utalt arra, hogy nem különösebben gyakorlott a szakmában, az a viselkedésmódja. Egy átlagos pincérnő kifejezéstelen arccal odacsoszog az asztalodhoz, majd unott hangon megkérdezi, hogy mit szeretnél rendelni. Idegesen sóhajtozik, ha még nem választottál, majd feljegyezve az elhangzott rendelést, visszacsoszog a pulthoz. Ha minden pincérnő olyan lenne, mint ez a " bőrdzsekis" lány...talán a közvetlensége volt az, ami mosolyt csalt a számra.

Határozatlannak tűnt, talán kicsit zavarban volt, a kérdése meg nem is a rendelésre irányult. De nem lehetett rá haragudni...sőt, különösen elgondolkodtató, hogy miért nem ilyen közvetlenek más pincérek, még akkor is, ha ez a közvetlenség ebben az esteben a zavar miatt van. Talán valami rokona a főnöknek, vagy csak nyári munkára jött ide dolgozni a napokban...sőt, ha nem lettem volna szemtanúja néhány perce annak, ahogyan megérkezett, és nem sejteném, hogy ez a hely teljesen új neki, azt is megkockáztatnám, hogy nem is járt még ezen a környéken, csak betévedt ebbe a kávézóba, mint már sokadik kiszemelt munkalehetőség forrásába, és- szerencséje volt. Az is meglehet, hoyg új New Yorkban...a suliban nem láttam még, az biztos. És a környéken sem, hiszen itt töltöm délutánjaim nagy részét, mikor nem Mrs. Lacrosse-al veszek részt valami felhőtlenül izgalmas vacsorán...

Meg kell hagyni, az én esetem kicsit más volt, mikor New Yorkba érkeztem...már azt az oldalát tekintve, hogy nem pénzkeresési lehetőség után néztem. De ennek ellenére is fenekestül felfordult az életem és még mindig, majd' két év után is érzem, hogy idegen mindez számomra. Talán segítségre szorul a lány. Talán valóban számára is idegen a környezet...ha megkérdezném, azt túlságosan is személyeskedésnek tartaná.

Az az igazság, hogy ha belegondolok, nem is értem, miért rendeltem még egy bögre teát. Mennem kéne már, hiszen a rajzolás nem mindig ér fel egy jó társasággal. A rajzolást viszont már befejeztem, hacsak újra nem veszi fel a lány a dzsekijét- aminek nem adok sok esélyt. Nem volt már, ahogyan visszautasítsam, és nem is akartam bekeverni a munkájába. Perceken belül ott gőzölgött a fahéjas-almás tea a kis üvegasztalon, a lány pedig várt. Nem igazán értettem, miért kér bocsánatot...*
- Áh, semmi baj. Amúgyis már befejeztem az "alkotómunkát". *Mosolyogva idézem szavait.*
- Tudom, hogy nem szabadna ilyet kérdeznem, de nem kérsz egy teát? Vagyis...ezt nyugodtan megihatod. Vagy meghívlak, ha gondolod...* Nem hinném, hogy igenlő választ fogok kapni, biztosan öt perc múlva majd idegesen keresik, amiért munkaidőben mást csinál. De úgy látom, ráférne egy jó kis beszélgetés, ha egyelőre idegenek is vagyunk egymásnak.*
Vissza az elejére Go down
Jackie Jeargens

Jackie Jeargens


Posts : 7
Join date : 2009. Oct. 02.
Age : 31

You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Empty
TémanyitásTárgy: Re: You can't have everything...where would you put it?[Jackie]   You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Icon_minitimeHétf. Okt. 26, 2009 10:31 am

You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Kaya-kaya-scodelario-4273890-100-100 You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Kaya-kaya-scodelario-4273890-100-100
When you have a friend by your side
That helps you find the beauty of all when you'll open your heart



Meglepett, amikor felkínálta nekem, az épp az imánt kiszervírozott gőzölgő, ízes italt. Meg kell hagyni, a lány tudta mennyire jól jönne nekem valami, színmelengető, még ha ez nem is egy érzéki férfi ölelő karjainak a puha ölelése.
De nem tehettem, ezt ő is jól tudta. Hogy is tehettem volna? Épp csak az első "munkanapom" próbaidejét töltöm. Páros lábbal rúgna ki a főnök, aki alig egy fél perc helyzetfeltérképezést követően megadta nekem a lehetőséget a bizonyításra. S ha kirúgnának, nem csak a pénz hiánya miatt kialakult idegesség lenne úrrá rajtam, hanem, hogyha talpra esnék, még a talpam is jelentős fájdalmak áldozatává válna. Rosszabb esetben a fenekem... De kár is erről tovább filozofálgatnom, mivel nem fogadhatom el.
De nem akarok udvariatlan lenni. Valamint rossz pincérnő sem. Először a követelmény teljesítése, aztán a visszautasítást egy barátságos mosoly kíséretében. Ez jó lesz. Igen. Ezt fogom tenni.
- Ha gondolod hozhatok neked valami mást, vagy esetleg visszavihetem és tehetünk úgy, mintha ki sem hoztam volna. - Most a mosoly, és... - Ne haragudj, de nem fogadhatom el, ez a legeslegelső alkalom, hogy munkára fogom magam az otthonomon kívül, és nem igazán lenne ildomos elszalasztani ezt az állást.
Most jön az a részt Jacks, hogy pukedlizel és egykedvűen elballagsz az őrhelyed felé. Jó... a pukedlit lespórolhatod, ha nagyon muszáj.
Szemeimmel kérdős vizslattam az arcát mindaddig, míg azon meg nem jelent egy megadó mosoly, aminek a hatására az én vonásaim is hasonló - vendég és a normális értelemben vett pincérnő között ritkán megmutatkozó - kifejezésbe rendeződtek.
Megvártam volna a válaszát, de a munkatársam, aki eddig a pultot támasztotta nagy unalmát ezzel kifejezésre juttatva, utánam szólt.
- Ne haragudj, egy perc és visszajövök. - mondtam még a lánynak, akinek a nevét sem tudtam, de már úgy éreztem, kell hogy találkozzunk mi még, és lezavarjunk egy kiadós beszélgetést.
Miközben a pulthoz siettem, ahol rám várt egy tálcán már javában magából a meleget gőz formájában kibocsájtó tea, azon gondolkoztam, mekkora szerencse lenne, ha ez a lány ismerné a várost. Ismerné alatt azt értem, hogy ismerné annyira, amennyi nekem elegendő lenne a túléléshez.
Számomra jelenleg az is komoly fejtörést okoz, hogy merre van az arra, és hogy fogok haza jutni.
Miután újabb mosolyáradat közepette kivittem a teákat egy turbékoló fiatal házaspárnak, visszamentem a lányhoz.
- Nagy törést jelentene számodra, ha várnod kéne még rám egy órát? Utána dumálhatnánk - mondtam végül - odakint. - böktem a fejemmel az ajtó felé.


Megj.: Bocsi, hogy eddig várattalak... és hogy ennyire kis izé lett^^ *jól megmondta*
Vissza az elejére Go down
http://www.mindenamimi.fw.hu
Jamie Whitmore

Jamie Whitmore


Posts : 13
Join date : 2009. Oct. 02.
Age : 32

You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Empty
TémanyitásTárgy: Re: You can't have everything...where would you put it?[Jackie]   You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Icon_minitimeSzer. Okt. 28, 2009 10:35 pm

You can't have everything...where would you put it?[Jackie] 311xvlhYou can't have everything...where would you put it?[Jackie] 311xvlhYou can't have everything...where would you put it?[Jackie] 311xvlh

It's time to start the countdown...


*A füstös kis helyiség egyre zsúfoltabb lesz, az üvegajtó fölé szerelt kis csengő egyre nagyobb gyakorisággal csörren meg, miután egy-egy új vagy távozó vendég nyitja ki az ajtót. Szokásos hétköznap este, a művészetis diákok itt kiadnak magukból mindent- no nem a szó szoros értelmében, de ennek a helynek megvan az a varázsa, ami segít feloldani a nap folyamán felgyűlt feszültséget. Megteszek minden tőlem telhetőt, hogy holnap reggel kipihenve lépjek az utcára, fél nyolckor, de az utóbbi időben este tizenegy az legkorábbi időpont, mikor valahogy bedőlök az ajtón. Viszont mikor már becsuktam az ajtót magam mögött, csak egy zuhany meg az ágy vár rám...

Mrs. Lacrosse-t különösebben nem foglalkoztatja, hogy napközben merre járok, az meg még annyira sem, hogy mikor érek haza. Mert történetesen vagy már húzza a csendest (ami igen ritkán fordul elő), vagy egy partin, estélyen van, aztán valamikor hajnalosan egy taxiból kiszállva érkezik meg, nem emberi állapotban. Pedig ötven és egynéhány éves, és szerinte előtte az egész élet...az nem mellékes, hogy úgy tartják számon, mint egy divatgurut, akinek nem árt megfogadni a tanácsát, mert már „vén róka”. Meg kell hagyni, simán letagadhatna pár évet...

Karórámra pillantva, nem különösebb döbbenettel veszem észre, hogy tíz óra már jóval elmúlt, és amíg valahogy hazakeveredek, az beletelik egy jó félórába-természetesen valami járművel. Gyalog elindulni meg sem fordul a fejemben, mióta egyik első New York-i napomon elindultam egyedül a Central Park felé...azt a környéket azóta is kerülöm, mellesleg, teljesen ellenkező irányba mentem, és semmi esélyem nem volt, hogy egyáltalán a közelébe is kerüljek a parknak. Elég volt tehát számomra, ha megtanultam a villamosok számát meg néhány taxi-számot, az egyelőre elég lesz. Egyelőre- nem vagyok meggyőződve, hogy valaha is többet szeretnék New York-tól.

A lánytól nem vártam igenlő választ, és nem is kaptam. Meg tudom érteni, és távol álljon tőlem, hogy megkeserítsem az első napját pincérként. Csak volt valami, bent, ami arra késztetett, hogy ezt tovább kell vinni. Intek, hogy a teát hagyja csak, majd miután visszahívják a pulthoz, az a gyanú fog el, hogy a japán kis pultos lánynak valamiért folyton a „pincérnőmön” volt a szeme, és alig várta a pillanatot, mikor szólhat a főnöknek, amiért az új munkaerő nem tűnik ígéretesnek. Szerencsére szólni nem szólt semmit, de az a flegma kép az arcára volt írva...A lány valóban siet vissza, csak a következő rendelést viszie ki egy közeli asztalhoz, úgy intézve, hogy közben útbaejtse az én asztalomat is. Törés...nem tudom, van-e egyáltalán ami megtörjön. De az tény, hogy kéne folytatni azt, amit még el sem kezdtünk...*

- Nem, dehogy. Töltsd csak nyugodtan ki a munkaidőt, fontos az első benyomás...*Egy mosollyal szakítot félbe a mondatot, majd a pult felé pillantva újra a japán pincérlányon akad meg a szemem.*
- Szerintem jobb lesz, ha most méssz, még mielőtt...*A pult felé bökök a fejemmel.* Egy óra múlva itt, a Moliére előtt.
*A már második üres teásbögrét az asztalon hagyom, majd egy halk csilingelést követően kiérek a friss levegőre, ami tulajdonképpen csak szmog, de a benti füstöt levegőhöz képest megváltás. Egy óra, azalatt belefér egy vásárlás...*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Empty
TémanyitásTárgy: Re: You can't have everything...where would you put it?[Jackie]   You can't have everything...where would you put it?[Jackie] Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
You can't have everything...where would you put it?[Jackie]
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Jackie Rachel Jeargens
» Room for rent ( Jackie)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: 4. felvonás :: Időkapszula-
Ugrás: