Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dorian Művészeti Iskola: Haladó szerepjátékos fórum
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Music changes the world [Trish]

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Ever Esmee Brandon

Ever Esmee Brandon


Posts : 11
Join date : 2009. Oct. 03.

Music changes the world [Trish] Empty
TémanyitásTárgy: Music changes the world [Trish]   Music changes the world [Trish] Icon_minitimeVas. Okt. 04, 2009 10:17 pm

Music changes the world [Trish] Esmeedenters
"Music can change the world,
because music can change the people..."


Első nap a "Mr. tehetség vagyok" iskolában.

Az ébresztőóra csörgött, riadóztatva, hogy ma lesz az első napom a Dorian Művészeti Iskolában. Már maga az, ahogy gondolatban kiejtem a suli nevét, hátborzongató. Nem akartam kikelni a jó meleg, puha ágyamból, iskolába menni pedig még kevesebb kedvem volt. De mivel nem nem szándékoztam az első napom elkésni - na az jó kis bemutatkozás lenne - , így pár perc elteltével kimásztam a takaró alól, és megcéloztam a fürdőt. Gyorsan lezuhanyoztam, magamra csavartam egy szál törölközőt, majd visszaballagtam a szobámba, a fehér tükrös szekrényemhez. Nem vehettem fel akármit, ugyan, dehogy, pedig kedvem lett volna magamra húzni egy egyszerű farmert, és egy mosolygós arccal ábrázolt felsőt, de hát sok mindenki akar valamit, mégse teljesül.
Egyenruha. Sötét szoknya, fehér felső, és piros nyakkendő.Naná, hogy elmaradhatatlan az egységes öltözködés ebben az iskolában. Maga lenne a mennyország, de hát nincs ilyen szerencsém. Csupán egyetlen egy gondom akadt: a szoknya. Már pedig én utáltam ezt a ruházatot, és most még is azt készültem felvenni.

Tíz perc elteltével a tükröm előtt álldogáltam, és a számomra teljesen idegen lányra pillantottam, aki visszabámult rám. Na jó, nem volt annyira idegen, hiszen én álltam ott, csupán szokatlan öltözetben: egy fekete harisnya volt rajtam, fekete farmer-miniszoknya, fehér ing szürke mellénnyel, és az elmaradhatatlan piros-fekete csíkos nyakkendő. Szőkésbarna hajam egyenesen omlott a vállamra (na jó, talán kicsit hullámos volt), és némi sminket tettem az arcomra. Azért mégse akarok úgy kinézni korán reggel, mint egy zombi.
A konyhába siettem, de úgy éreztem, hogy egy falat se menne le a torkomon, szóval maradt az, hogy talán egy kis narancslé majd lecsúszik a torkomon. Apa ott ült az ablak melletti asztalnál, és amint meghallotta a lépteim, felkapta a fejét az újság mögül. Elmosolyodott, majd közölte velem, hogy csinosan nézek ki, amire a válaszom csak egy fintor volt.
- Mehetünk? - tettem fel a kérdést szülőmnek. Bár cseppet sem vágytam a DMI-be, kicsit azért hajtott a kíváncsiság. De csak egy egészen icipicit. Remélem, túlélem az első napot. Megígértem apámnak, hogy jól fogok ehhez az egész dologhoz viszonyulni, és majd igyekszem. Hát, reménykedjünk, hogy be tudom tartani az ígéretem.

Negyed órával később az autó leparkolt az iskola előtt. Elköszöntem apától, vettem egy mély lélegzetet, majd kiszálltam.
- Sok sikert - morogtam magamnak, majd elindultam a bejárat felé. Hatalmas épület volt, kismillió ablakkal. Olyan félelmetesnek tűnt, legalábbis számomra nagyon. De mégis volt benne valami, ami megfogott, valami egészen megmagyarázhatatlan dolog.
Nem ismertem a járást, fogalmam sem volt, hol lehetnek bizonyos termek. Amint beléptem, rengeteg diákot pillantottam meg. A legtöbben csoportosan beszélgettek, mások órára siettek, senkit nem láttam, aki hozzám hasonlóan egyedül lett volna. Klasz. Biztosan én leszek az új csaj. A sok diák csak úgy özönlött, egy-kettő még félre is lökött, utat engedve magának. Szerettem volna valami csípős megjegyzést utánuk szólni, de megígértem, hogy semmi balhé nem lesz. És én amúgy sem szoktam az emberekkel vitába szállni, vagy csak úgy rászólni a másikra, de az ilyen bunkó kölyköket, akik még arra se képesek, hogy bocsánatot kérjenek, na az ilyeneket rühelltem.

-----------------

Beletelt egy kis időbe, míg megtaláltam az ebédlőt. Nem voltam éhes, egy kicsit sem, így csupán egy üveg barackos cappyvel próbáltam egy üres asztalt keresni valahol a sarokban, ahol nem vagyok mindenki szeme előtt. Nem igazán szerettem a középpontban lenni, ma pedig már így is végig mértek egy jópáran, olyanok is voltak, akik összesúgtak, de igyekeztem nem rájuk figyelni.
Végre sikerült egy üres asztalt találnom, azonnal megcéloztam. Táskámat ledobtam az asztalra, kihúztam a széket, és leültem rá, majd lassan kortyolgatni kezdtem az üdítőt.
Közben elővettem egy papírt a táskámból. Egy félig kész dalszöveg állt rajta. Cseppet sem láttam értelmét, igazán nem is tetszett, csak még valamelyik nap nagy unatkozásom közepette kezdtem írosgatni otthon. Most pedig időt láttam rá, hogy folytassam, talán még kihozhatok belőle valamit.
Sok helyen javítgattam, átírtam, vagy az egészet lehúztam. Nem láttam rajta a javulást, talán egy picit értelmesebbnek tűnt.
Néha-néha felpillantottam, és körbenéztem. Mindenki csevegett valakivel. Irigyelltem őket egy kicsit, hogy volt kivel társalogniuk. Bár Los Angelesben voltak barátaim, egyiküket sem éreztem, hogy igaziak lennének, talán ezért nem is hiányzik annyira a régi életem.
Most kezdődött el egy új, amin javíthatok, és sikerül majd jobbra csiszolnom. De ezt magam sem hittem el teljesen.
Vissza az elejére Go down
Trish Walberton

Trish Walberton


Posts : 33
Join date : 2009. Aug. 28.
Age : 33

Music changes the world [Trish] Empty
TémanyitásTárgy: Re: Music changes the world [Trish]   Music changes the world [Trish] Icon_minitimeCsüt. Okt. 08, 2009 8:40 pm

    Music changes the world [Trish] ICONATOR_0e6923649ccce04bd9f44c81e7 Music changes the world [Trish] ICONATOR_0e6923649ccce04bd9f44c81e7
    Music brings people together


    Egy újabb nap az iskolában…
    Még csak négy órán vagyok túl, de olyan mintha máris egy öröklétet töltöttem volna tanulással. Kora reggel egy matekkal kezdtem, azon belül is trigonometriával. Csak tudnám, hogy mikor fogok én szinuszt meg koszinuszt számolgatni a valós életben. Bár erre már most tudom a választ: SOHA! Az ezt követő történelem még a szokásosnál is hosszabbnak tűnt. Ahhoz képest, hogy még csak alig 500 éves a történelmünk, a tanárok úgy tudják beállítani a dolgokat, mintha Amerika felfedezésével született volna meg a világ. Jó, mondjuk mi amerikaiak tényleg ilyenek vagyunk. Hajlamosak vagyunk elhinni, hogy körülöttünk forog a világ. Csak néha rám jön, hogy azért ez így még sincs rendjén. Habár ez az érzés is hamar elmúlik. A múlton való elmélkedést biológia követte. Az egyetlen tantárgy, amit szeretek az ének mellett. Ennek legalább van értelme. Megismerem a testem, és tudom, hogy ha szúr az oldalam, akkor nem az agyammal van a gond. Hasznos tudás, bárki bármit mond. Végül volt egy informatikám. Erre tényleg totál felesleges bejárnom. Azt tanulom, amiben felnőttem: gépírás, Microsoft Office és Internet. Komolyan azt hiszik, hogy van olyan tizenéves, aki nem ért ehhez tanítás nélkül is?

    A folyosóra lépve csak egy gondolat mászkál a fejemben: Ebédet!

    Az ebédlőben asztalok sokasága helyezkedik el rendszertelen alakban. Van kör alakútól kezdve, két személyes négyzet alakún át, csapatoknak elegendő helyet szolgáltató téglalap alakúig mindenféle. És azt be kell valljam, hogy az ebédlőnek tényleg olyan nagy a jelentősége, mint ahogy azt a filmekben beállítják. Ez a szocializálódás centruma, itt kezdődik minden. Nem mindegy, hogy melyik asztalhoz ülsz, vagy hogy mit eszel. Itt minden szavadnak és mozzanatodnak következménye van. Tetteid ezen a szent helyen egy életre rád nyomják a bélyegeiket. Ezeknek tudtában állok be a sorba, hogy kiválasszam mai ebédemet. Nem vagyok kifejezetten éhes, de azért valamit csak harapok. Végül egy salátatál mellett döntök, melyre Ezersziget öntetet tesznek. Nyami!

    Most pedig jöjjön a vadászat…

    Annyival egyszerűbb volt, amikor Seth idejárt, és volt egy asztalunk. Most már nem szeretek ahhoz a társasághoz ülni. Máshol meg nemigen van helyem. Sokszor csak fogom a tálcám, és a suli kis udvarában fogyasztom el az ebédemet. Egyedül. Úgy tűnik, ma is ez lesz a legjobb megoldás. Már épp a lengőajtók előtt járok, amikor meglátok egy barna hajú lányt. Pont olyan magányos, mint én. Egy apró, kicsit gyűrött lap fölött görnyed. Ebből a távolságból nem látom, hogy mi áll a lapon… de egy vers vagy egy dalszöveg lehetett. Bátortalanul lépek az asztala mellé.
    - Szabad ez a hely? – kérdezem, és hangom nyájasabb, mint gondoltam volna.
    Választ nem ad, szemei egyre csak a termet pásztázzák. Egy nagy sóhaj közepette felveszem a tálcám az asztalról, és ismét a lengőajtókat célzom meg.

    Így próbáljon meg barátkozni az ember.



A hozzászólást Trish Walberton összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Okt. 24, 2009 4:29 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Ever Esmee Brandon

Ever Esmee Brandon


Posts : 11
Join date : 2009. Oct. 03.

Music changes the world [Trish] Empty
TémanyitásTárgy: Re: Music changes the world [Trish]   Music changes the world [Trish] Icon_minitimeVas. Okt. 11, 2009 6:45 pm

Music changes the world [Trish] Ipw5u0 Music changes the world [Trish] Ipw5u0


    A sok diákot figyeltem, akik özönlöttek az ebédlőbe. Mindenki teljesen kivolt az óráktól, pedig még a napnak vége sincs. De mindenki jól érezte magát a másik társaságában. Beszélgettek, nevetgéltek, papírfecniket dobáltak egymásnak. Én meg mit csináltam? Egyedül ültem a sarokban, és egy gyűrött papírdarab fölött görnyedtem, amin egy félig megírt dalszöveg állt. Bár, már nem is igazán hasonlított rá, hiszen lassan olvashatatlan volt a sok radírozástól, áthúzástól, átírástól. Minden egyes leírt szót pocséknak éreztem, egyszerűen nem tetszett benne semmi. Talán mert nem volt jó kedvem, vagy mert talán tényleg olyan szörnyű volt, mint amilyennek én gondoltam. Millió érzés kavargott bennem, lehetséges, hogy ezért nem is igazán sikerült kilyukadnom sehová.

    Azon gondolkodtam, mit keresek én itt. Mármint, nem, nem úgy értem, hogy itt, az ebédlőben, hanem ebben az iskolában. Sohasem éreztem magam elég jónak, bár az, hogy fölvételt nyertem egy igen jeles művészeti suliba, mégis csak az ellenkezőjét bizonyítja. Mindig is imádtam zenélni, de nagyközönség előtt nem igazán ment. Persze, ott voltak az általános iskolás évek, amikor a suli kórusában szerepeltem, de mikor megkértek, hogy szólózzak, teljesen leblokkoltam a sok embertől. Azóta nem is igazán énekeltem emberek előtt. A családon kívül.
    És most pedig egy olyan iskolába jártam, oda jelentkeztem, ahová igazán nem is akartam, még csak álmodozni se álmodoztam róla, mint a legtöbb tehetséges fiatal. De apám kedvéért megtettem, és talán azért, mert szerettem zenélni, és esélyt láttam arra, hogy csiszolhatom a tudásom. Mégse vagyok benne biztos, hogy nekem itt a helyem.

    Gondolkodásomból egy hang rántott ki, de mikor észbe kaptam, a lány egy sóhaj kíséretében el is indult kifelé.
    - Várj! - kiáltottam utána, mire a közeli asztaloknál ülők felkapták a fejüket. Zavaromban lehajtottam a fejem, és a papíromat bámultam. Csak remélni tudtam, hogy a lány visszajön hozzám. Nem akartam én elüldözni, hiszen éppen ismerősökre vágytam. Egyszerűen megfeledkeztem a jelenről. Felpillantottam, és ott állt az asztal előtt. - Ne haragudj, csak... - csak éppen azon gondolkodtál, hogy mennyire hülye ötlet volt ide jelentkezni, és mennyire egyedül vagy? - csak egy kicsit elbambultam. - adtam végül a választ, és ez igaz is volt. - Bocsánat.. - bocsánatkérően néztem rá. - Ülj csak le nyugodtan! - halványan elmosolyodtam.
    Talán vége a magányos perceknek? Hát... én nagyon remélem, hogy igen.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Music changes the world [Trish] Empty
TémanyitásTárgy: Re: Music changes the world [Trish]   Music changes the world [Trish] Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Music changes the world [Trish]
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Trish Walberton
» cinderella story [Trish]
» Never get too close to the end of the line [Trish]
» Why you standing on the wall? [Trish]
» Please, don't stop the MUSIC!

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: 2. felvonás: Dorian Művészeti Iskola :: Ebédlő-
Ugrás: