Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dorian Művészeti Iskola: Haladó szerepjátékos fórum
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony.

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Blake Milton

Blake Milton


Posts : 9
Join date : 2009. Oct. 10.

The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. Empty
TémanyitásTárgy: The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony.   The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. Icon_minitimeKedd Okt. 13, 2009 10:59 pm

The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. 5lulo5bz3woo2k6x761xThe artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. 5lulo5bz3woo2k6x761x

Devona.. Devona..


Egy újabb kibaszottul unalmas nap, egy újabb átlagos, semmitmondó délután. Már időtlen idők óta képtelen vagyok magammal valami normálisat kezdeni. Igazából kicsit úgy érzem, ez a mai nap ismét arra szolgál, hogy kilógjak a tömegből, hogy megint valami jópofa, aranyos kis botrányt csapjak. Hát igen. Két hónapja érkeztem, de az igazgatói irodába már egyenesen visszatérő lélek vagyok. Mintha haza mennék, pont úgy közlekedem, a hatalmas barna ajtók között.. és a cukipofa titkárnő is egy kellemes mosollyal üdvözöl. Kár, hogy a hosszú lábait nem nekem tartogatja.. pedig, igazán szép darabok, igazán tudnék velük mit kezdeni. Na de, ha valaki az idősebbekre bukik.. mert ő pl. az igazgatóra. Mennyire kár érte.. nem tudja még mi a jó.. !
Ajkamon egy kellemes mosoly suhan végig, majd a folyosó végén lévő óriási üvegajtóhoz sétálok. Igen, ez az egyetlen olyan akadály, mely jelen pillanatban elválaszt a külvilágtól. Kinn árválkodik egy hatalmas boltívvel borított terasz, én pedig akkor is kimegyek rajta, ha netalántán leszakad alattam az omladozó fal.

Ujjaim lazán a zsebembe túrnak, majd egy határozott mozdulattal kapom elő a késemet. Hogy hangosan nyitom ki? Egyáltalán nem érdekel. Hiszen nem éles. Ölni, sebezni nem tudnék vele, és most is csak azért van nálam, mert már egy órával ezelőtt eldöntöttem, hogy kimerészkedek az olyan nagyon lezárt folyosói toldalékra. A másik pedig, hogy tudom, hol kell lenni! Mindig a jó helyen, a jó időpontban. Most is éppen ezért tök üres ez a folyosó! Egyszerűen zseni vagyok abban, hogy kinyomozzam, mikor hol kell lennem annak érdekében, hogy minden úgy működjön, mint a karikacsapás.

A zár egy halk kattanással lassan megadja magát, én visszacsattintom a késemet, majd mélyen a zsebembe süllyesztem. Hosszú fekete nadrágom, tornacipőm egyáltalán nem feltűnő jelenség, talán egy valami kiszúrható, az a világos szürke póló. Ahogy az erkélyre lépek, a szél lágyan a hajamba borzol, majd kék szemeim egy pillanatra felvillannak. Már nincs jó idő, a nap azonban mégis töretlenül ontja magából fényét.. mennyire lírikus.. talán legközelebb erről fogok énekelni.
Egy sóhaj tör elő belőlem, majd egy hirtelen mozdulattal a teljességgel rozoga erkélyre pattanok. Na nem ülve, hanem állva. Súlyom alatt lassan peregni kezdenek az apró kövek és egy lényegesen nagyobb darab téglácska egy röpke pillanat alatt a földre zuhan, apró, milliónyi darabra törve. Hát igen.. kicsit veszélyes itt fenn.. de kit érdekel??

Lassan teszek még egy lépést előre, majd egy cigit tolok a számba. Na nem ám akármilyen cigit.. hiszen egy sima staub soha nem okozna akkora élvezetet ezeken a köveken, mint ez a móka tekercs. Kár, hogy a társaság épp elmarad.. de hát igen.. lassan már senki sem bírja elviselni az állandó őrültségeimet. Falmászás, állandóan duhaj esték, nők a szobámban.. nők meztelenül kizárva a folyosóra.. és hát.. igen.. mindezek mögött én állok! és hogy milyen büszke is vagyok én erre.. na de.. ez van.. hol van mindig minden buliból mindenki?
Vissza az elejére Go down
Devona Wildsmith

Devona Wildsmith


Posts : 11
Join date : 2009. Oct. 06.
Age : 34

The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. Empty
TémanyitásTárgy: Re: The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony.   The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. Icon_minitimeCsüt. Okt. 15, 2009 2:54 pm

The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. 50npk8 The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. 50npk8 The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. 50npk8 The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. 50npk8
I'M IN A FIGHT WITH THE WORLD BUT I'M WINNING
Stay there, come closer it's at your own risk
Yeah you know how it is life can be a bitch


Komolyan mondom, én is akarom! Hogy mit? Azt a luxust, hogy azt érezzem, unatkozom, sőt, hogy egy napom egyenesen unalmas. Nekem is kijárhatna egy kis pihenés, nem? Nem, ez az egyértelmű válasz, hiszen vagy az iskolában gürizek, s próbálom a tanárok kegyelmét, szeretetét, jóindulatát s minden hasonló egyebet elérni – ergo nyalom a hátsó felüket rendesen, s igyekszem a házi feladatokat is mindig flottul megoldani és leadni -, egyébiránt két munkahelyen is próbálok helytállni. Így legalább egy normális összeget tudok magamnak havonta összekaparni, ami az ösztöndíjból, és a részmunkaidős állásokból tevődik össze, illetve jön hozzá még némi állami támogatás, amit sosem kérek el a szüleimtől, annak ellenére sem, hogy már nem élek otthon. Van hova tegyék azt az összeget, s általában mindig az öcsémre költik el, s ez így is van rendjén.

Most is egy apró kis cetlit szorongatok a kezemben, a jobb vállamon pedig a hátizsákom egyensúlyozom, miközben próbálom a felfirkált lépéseket megtanulni.
- Egyet előre, kettőt balra.. – Monoton hangon morgom az orrom alatt, miközben haladok keresztül az iskolán. Mint vén róka, hamar megtalálom a számomra megfelelő helyet, vagyis azt a bizonyos üres folyosót, ami szinte sehová sem vezet, leszámítva pár használaton kívüli termet, és egy lezárt erkélyrészt. Nekem azzal se lenne gondom, hogy egy mozgalmas részén az iskolának tanuljam be a lépéseket, de ne mondja rám senki, hogy nem vagyok figyelmes a környezetemre. Nem akarom őket zavarni, s én is teljesen zavartalanul tudok ugrabugrálni, akár egy megkergült kecske. Az új koreográfiáról van szó egyébként, ami az én tetszésemet nem nyerte el, de nem mindig azt csináljuk amihez kedvünk van.

Befordulok a sarkon, és pördülök egyet a tengelyem körül, majd a karjaim a magasba nyújtom. Na ez nagyon jó eez.. ez.. jól kinyújtózok már akkor ebben a pózban, s élvezem azt, ahogyan a hátam kiroppan több helyen is. Nagyon kellett már ez. Egy jóleső sóhajjal engedem le a karjaim magam mellé, s lépek ismét kettőt, amikor észreveszem, hogy valami nem stimmel. Összevonva a szemöldökeim nézek körbe alaposan, és tudom, hogy ott van a szemem előtt a hiba, de egyszerűen nem jövök rá, mi lehet az. Újabb lépéseket teszek meg, s ekkor csapja meg az orrom az a félreismerhetetlen édeskés illat, amit bizony volt már alkalmam kiszimatolni, mi több, én is próbáltam már.

MEGVAN! Megvan! Rájöttem, hiszen a lezárt ajtó most nyitva van, ha nem is feltűnően, de az a pici rés lehetővé teszi még azt is, hogy az onnan kiszivárgó szagokat megérezze az erre tévedő. Sietős léptekkel megyek oda, majd nyitok be, s szegezem a tekintetem a srácra, aki olybá tűnik, nagyon is jól érzi itt magát, a tiltott területén, a tiltott szerrel a kezében. Gyilkos párosítás. Ezért azonnali kicsapás jár.
- Hé, te.. te ott újfiú! – Megengedhetem ezt magamnak, hiszen a velem egy évfolyamba járok többsége csak most jött ide, amíg én már négy kemény évet lehúztam, vagyis öregdiáknak számítok. Nem mintha tudnám amúgy is ki lehet az.. sejtéseim vannak, de alig telt el pár hét, s van jobb dolgom is, mint az újakkal barátkozni. – Nem gondolod, hogy egy kicsit veszélyesen élsz? -
Bökök a fejemmel a jointra a kezében. a többit meg már meg sem említem. A hangom korántsme lehordó, inkább olyan átlagos, s az arcomon is egy mosoly bontakozik ki, ahogyan az ismeretlen alakot mérem végig. Hátrahajolok kissé, s még egyszer körbekémlelek az üres terepen, majd beljebb lépve húzom be magam után az ajtót.
- Remélem nem bánod, ha csatlakozok. – Alapjáraton nem dohányzom, de most szinte kívánom azt a finom mentolos aromát! Előhalászom a hátizsákom külső zsebéből a cigis dobozom, majd egyet az ajkaim közé biggyesztek. Még mindig van több mint tíz szálam, pedig már két hete is van, hogy megvettem. Gazdaságos dohányzó vagyok. – Öömm.. van tüzed? -
Vissza az elejére Go down
Blake Milton

Blake Milton


Posts : 9
Join date : 2009. Oct. 10.

The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. Empty
TémanyitásTárgy: Re: The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony.   The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. Icon_minitimeHétf. Okt. 19, 2009 1:53 pm

The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. C8h0qqffrjt5ouftk46 The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. C8h0qqffrjt5ouftk46 The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. C8h0qqffrjt5ouftk46 The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. C8h0qqffrjt5ouftk46

„Nincs kar, hogy átöleljen, nincs hang, hogy azt mondja: jó, jó. Aludj és felejtsd el. - Nem, nem. Ebben a szörnyű, új függetlenségben a veszedelmes, intő fájdalmat érzed, a kevés alvás és a túlfeszített idegek játékát és azt a sejtést, hogy ezúttal a kártyákat ellened rakták, és a halom egyre nő. Kijárat kell és mindet álomba zárja. Éjjel-nappal a magad csinálta sötét, szűk börtönben élsz.”


Talpam szinte már úgy simul rá az omladozó kövekre, mint egy kötéltáncosé a kötélre. Hiszen ha belegondolok én is veszélyes dolgot művelek. Gyakorlatilag egy olyan tömbön járkálok, mely bármelyik pillanatban leszakadhat a súlyom alatt. Na nem vagyok valami nehéz, de ettől függetlenül sosem lehet tudni. Engem pedig a veszély az ami éltet. Soha nem voltam gyáva, mindig bátor voltam. Ahhoz legalább is mindenképpen, hogy az életemmel játsszak. Hiszen mit ér az élet a kellő szórakozás hiánya nélkül..

Emlékszem 1 évvel ezelőtt még Londonban milyen agyament dolgokat csináltunk Stormyval. Előfordult, hogy a kellő alkohol elfogyasztása után.. na meg persze a cigi után csak úgy, poénból kifeküdtünk a vonatsínekre. Meleg, forró nyári éjjel volt, és onnan annyira jó volt nézni a csillagokat. Persze azért vittünk annyi játékosságot a dologba, hogy egy hármas elágazás középső ágára feküdtünk. Tehát.. ha mázlink volt, akkor az esetleg felbukkanó vonat pont mellettünk halad el. Kit érdekelt akkor, abban a pillanatban, hogy az életünkkel szórakozunk? Röhögtünk önfeledten, beszélgettünk az élet dolgairól és vidáman kacarászva figyeltük hogy kerül egyre közelebb hozzánk egy-egy szerelvény. Térden állva vártuk, mikor jön el az a pillanat, hogy ugrani kelljen.
Leszartam az életemet, hiszen vele voltam, a legjobb barátommal.. és egyébként is! Az élet egy rakás fos.. igazságtalan mindenkivel.. főleg velem, úgyhogy innentől kezdve hol nem szarom le a halált?! Ha akar, akkor úgyis értem jön.. lényegtelen kérdés, hogy félre tudok e ugrani. Egyébként pedig, tök mindegy.. a Halálnak.. a jó öreg kaszásnak attól függetlenül, hogy hova vinne, biztos bemutatnék.. majd csak a vicc kedvéért megkínálnám egy kis fűvel, hogy legyen egy jó napja.. A kellően mámoros pillanatban pedig megkérdezném tőle, nem cserélnénk e egy napra. Mekkora király lehet már lelkeket gyűjteni? A legjobb munka.. semmi stressz.. hiszen ha egy léleknek menni kell, hát menni kell.. te csak kopogsz és viszed.. igazán kényelmes..

A léptek és a hangos sápítozás ebben a pillanatban ütötte meg a fülemet. Felvont szemöldökkel meredtem az érkezőre és kellett megállapítanom, hogy kibaszott sok luvnya jár ebbe az iskolába. És hogy konkrétan eddig még sápítozós, hisztis picsával nem találkoztam, de hogy a mai napon ezt is bepótolom. Egy fintor ült ki az arcomra szavai hallatán.. majd egy jókora ugrással átrepültem egy kisebb rést, és beleszívtam tüntetőleg a cigarettámba.
- Nem, nem gondolom! Miért? Kellene? Egyébként pedig egyéni szocprobléma, hogy neked nem tetszik. Ha nem akarod, akkor te ne kísértsd a sorsodat.. engem pedig hagyj békén, hogy azt tegyem, ami a számomra kellően megfelelő. – még egy újabb slukkal rövidítettem meg örömadó staubomat, majd a csikket messzire pöccintve a mélybe küldtem. Igen, én már csak ilyen gyilkolászós ember vagyok. Lassan, egyensúlyozva elindultam előre a lány felé.. már-már majdnem mellette jártam, mikor ismét megszólalt.

Komolyan mondom, majdnem leestem arról a kibaszott erkélyről. Vagyis annak a párkányáról. Hát kérdem én.. hogy lehet valakinek ilyen sipákolósan ingerlő hangja..? Hiszen egészen jó bőr.. de ez a hangszín..?! Remélem nem énekes.. mert ha igen, inkább nem akarom tudni, mit énekel és hogy énekel! Ajkamon megjelent a már megszokott Blake-es vigyor, majd a kérdésre természetesen igennel feleltem.
- Persze, maradj csak! Bár ha kérhetlek inkább csendben figyelj engem.. valahogy olyan.. érdekes a hangszíned.. olyan irritáló! És igen, a másik kérdésedre is igen a válaszom. Van tüzem..! Vagy úgy gondoltad, hogy csiholtam gyorsan itt kinn egy kővel..? - nézek rá vigyorogva, hiszen remélem megérti hogy most csak a poén kedvéért szívom a vérét. Persze ha nem érti meg.. nos ezzel nem tehetek semmit! Hiszen az előző „van-e tüzem” kérdésből is lejött, hogy a szőke szín kötelez.. Na de semmi gond.. legalább jól fogok szórakozni!
Vissza az elejére Go down
Devona Wildsmith

Devona Wildsmith


Posts : 11
Join date : 2009. Oct. 06.
Age : 34

The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. Empty
TémanyitásTárgy: Re: The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony.   The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. Icon_minitimeKedd Okt. 27, 2009 12:55 pm

The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. 50npk8 The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. 50npk8 The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. 50npk8 The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. 50npk8
I'M IN A FIGHT WITH THE WORLD BUT I'M WINNING
Stay there, come closer it's at your own risk
Yeah you know how it is life can be a bitch


Hoppá, egy igazi kis méreggombával hozott össze a sors, hiszen alig szólaltam meg, és azt is inkább piszkálódva, viccelődve, mint okoskodva, máris nekem támad. OMG! Ha lány lenne, biztos azt feltételzeném róla, hogy megvan a havija, s azért is ilyen harapós, de egy pasinak mi lehetne a mentsége? A mindennapjaikat maximum a reggeli ágaskodás tudja megkeseríteni, vagy esetleg a borotválkozás, de ahogy elnézem a srác babapofiját – ami igen csak zabálnivaló! – nincsenek ilyesfajta gondjai.
- Egy szóval sem mondtam, hogy nem tetszik. – Billentem félre a fejem, s mindezt teljes magabiztossággal vallom, hiszen visszaidézve a saját szavaim, valóban nem szerepelt bennük semmifajta nem tetszést kinyilvánító megjegyzés sem. – Csak gondoltam figyelmeztetlek, hogy tilosban jársz, bár a lebukásnak a veszélye elég kicsi, hiszen nagyon ritkán jár erre bárki is. -
No meg én sem állnék itt olyan nyugodtan. Tény, hogy az omladozó vakolat, s egyéb más erre mutató leesett maradványok valóban veszélyesnek tűnnek, de voltam már cikisebb helyzetekben is. Viszont a füves cigi.. na az már valóban bátor dolog. Nem tudja elviselni az életet józanul, vagy mi?

- Csendben figyeljelek, vagy csodáljalak? – Kérdezem vigyorogva, hiszen Mr. Babapofi igen csak el van látva önbizalommal. Ami pedig a hangomra tett megjegyzést illeti, csak teszek rá egy lapáttal, mit sem zavartatva magam. – Érdekes a hangszínem? Pontosan mire gondolsz, erre, hogy lááá, vagy erre, hogy lálálááá – Nyomok egy egy kis skálát, ahogy annak idején tanultam énekórán, majd rebbentem meg a pilláim felé, s vigyorodok el.
- Igaz.. nem figyeltem az apró részletekre, de hát szőke vagyok, nem okoztam meglepetést, nem de? – Veszem én a poént, sőt! Lehet is velem vicceskedni és csipkelődni, ahogyan most is, és a vigyort egy újabb vigyorral viszonzom.
- Szóval megdobnál azzal a csoda gyújtóval, hm? Légysziiii! - Közben az ajkaim közé helyezem a vékony szálat, majd nézek rá kérlelően, majd nyújtom ki a kezem.

- Egyébként nem véletlenül ének-zene tagozatos vagy? Csak mert mintha ott láttalak volna az egyik órán,.. – Elvégre egy ilyen fazon mellett nem lehet csak úgy elmenni, s nem észrevenni, s nekem határozottan olyan érzésem van, hogy találkoztam már vele. Leplezetlenül mérem végig, s a látható tetoválásokon akadnak meg a szemeim, s ráérősen kezdem el azokat mustrálni. – Lehet egy indiszkrét kérdésem? -
Szólalok meg, de már veszem is a levegőt, hogy folytassam, meg sem várva az igen vagy a nem választ. Ha egyszer kikívánkozik belőlem a kérdés, nincs az az Isten, ami megállíthatna.
- Hánydarab tetoválásod van? -
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. Empty
TémanyitásTárgy: Re: The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony.   The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony. Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
The artistic side of the life dot like that, as if you would dance on the edge of a balcony.
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Photos of my life
» Is this a real life? Is this just fantasy?
» Just Live Your Life [Dominic]
» Life should be that simple ~ Jesse & Mandy ~
» Important Ingredients of the Recipe of Life

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: 2. felvonás: Dorian Művészeti Iskola :: Sosem láttam-
Ugrás: