Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dorian Művészeti Iskola: Haladó szerepjátékos fórum
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 As You like it (Jesse)

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Scarlette Evans

Scarlette Evans


Posts : 8
Join date : 2009. Sep. 14.
Age : 34

As You like it (Jesse) Empty
TémanyitásTárgy: As You like it (Jesse)   As You like it (Jesse) Icon_minitimeSzer. Szept. 23, 2009 1:30 am

As You like it (Jesse) Emma_watsonAs You like it (Jesse) Emma_watson

Sunshine on the window makes me happy...


*Újabb napsütéses őszi délután ideje jött el, és ezeket a délutánokat Scarlette igazán szereti. Hideg szél borzolja ugyan odakint az ember haját, cibálja magával a sárguló és vörösödő faleveleket, és néha már-már könnyeket csal az ember szemébe, de innen, bentről ez a világ teljesen más, valami varázslatos. Itt az ablak átlátszó üvegén belül csak azt látni, ahogyan a rajta áttörő napsugarak bearanyozzák a termet, meleget és életet csempésznek a tárgyak néha kissé rideg világába, és itt a kellékek, mintha barátságosabbak lennének ettől a fénytől, melyben most szinte úsznak. És ebbe a világba lép be most Scarlette, kipirosodott arccal, és kissé borzos hajjal, arcán örökös mosolyával, kezében bíborszín mappával, melyben most is több oldalnyi megtanulandó szöveg van. A mappát az egyik székre teszi, és tekintete végigfut a termen, miközben lassan kigombolja combközépig érő szürke szövetkabátját, és amint megszabadult tőle, a fogasra akasztja. Az egyik tükörhöz sétál, légiesen, hangtalan léptekkel, mintha nem is érintenék a talajt fekete topánjai, annyira könnyedén lépked, majd megáll a tükör előtt és belenéz. Kissé elhúzza a száját, amikor a tükörképével szembenéz. Ideje rendbe szednie magát, mert a szél úgy tűnik, nem éppen a szövetségese, viszont ő szeret tökéletesen kinézni. Vesz egy mély levegőt, majd megigazítja a haját. Aztán megnézi az eredményt és ismét babrálni kezd a tincseivel, mindaddig, amíg elégedett mosoly nem csillan ajkain. Végigsimít bordó blúzán, melyet derékban széles sávon fekete csipke díszít, és térdig érő egyenes fekete szoknyáján, nehogy egy ránc is maradjon valahol rajta, majd elégedett mosollyal fordul egyet, és már ott is terem a széknél, kezébe véve a mappát. Szétnyitja, majd óvatosan forgatni kezdi a lapokat. Világoskék sávok jelzik véges végig a lapokon, melyik szövegrészek tartoznak a szerepéhez, mit is kell megtanulnia. Leül, és beleolvas... talán egyszerűbb lesz, ha megkér valakit, aki tanulna vele... hát igen, mondjuk éppen Ethan-t, ha már úgy is szerepel. Talán még meg is tudja győzni. Gyorsan lerakja a mappát, és a fogashoz lépve kabátja zsebéből előveszi a telefonját. Stílusos darab, fekete összecsukható kis mindentudó, amelyen hamarosan egy számot tárcsáz. Szabad kezét szájához emeli, és máris pattogtatni kezdi hosszú körmét idegességében, vagy inkább csak türelmetlenségében. Kicseng... de vajon a srác felveszi-e. És vajon belemegy-e, hogy együtt próbáljanak. Már az ötödik csengésnél tart, és lehunyt szemmel ismételgeti magában, hogy "légyszi, vedd már fel", amikor a túloldalon a már ismert hang szól bele.*
-Hallo. Scarlette?
* Megkönnyebbülten sóhajt, és elmosolyodik, majd válaszol. És már mondja is, amit szeretne.*
-Szia, Ethan. Igen, én vagyok... Ne haragudj, hogy zavarlak, csak egy nagy kérésem lenne... volna kedved... vagyis ráérnél próbálni? Ha már úgy is tied a másik szerep... *azt, hogy milyen szépen néz éppen, a fiú nem láthatja, de ismét kercetelni kezdi a körmeit, amint csend lesz pár pillanatig. Úgy is nemet fog mondani, mert van jobb dolga is, legalább is ez fordul meg most Scar fejében. *
-Hát... úgy is meg kell tanulnom a szöveget. Tudod mit, fél óra... maximum egy óra és... Hol is vagy?
-A próbateremben és köszi. Imádlak. *válaszol arcán igazán széles és örömteli mosollyal, most már szóhoz sem jut szegény fiú. *
-Akkor majd itt. És még egyszer köszi. Pussz. Szia. *köszön el, majd megvárja, amíg a másik is elköszön, aztán összecsukja a telefont és ismét kabátja zsebébe mélyeszti. Arcán még mindig ott van mosolya, és közben kivesz egy lapot a mappából, hogy amíg a fiú ideér, addig se vesszen kárba az ideje, majd a terem közepéig megy, és egyszer átolvassa, aztán meg már megpróbálja magát beleélni az adott helyzetbe és kezdi elölről. *
-Úgy emlékeddel te kerítő vagy.
Szó, könny, ajándék, esküfogadása,
Szerelmi áldozat, azt hagyja másra.
S bár többet látok búredőiben,
Mint Pandarus szépítő tükriben,
Tartom magam. A nő kéréskor angyal,
Küzdésben van a kéj, sikerrel elhal.
A ki szerelmes, az ilyent nem ért meg,
Hogy többre becsülik az el nem értet;
A ki soh’sem volt az, az gondol erre,
Epesztő vággyal édesebb szerelme.
Elvem azért az lesz: a szerelem
Parancs elérve, küzdve kérelem;
Így szívem is erős lesz azt viselnem,
S látszani nem fog mégsem a szememben.
*Aztán mondja újra és újra, ez legalább nem egy fél mondat, hanem valami hosszabb, mert ama fél mondatok miatt lesz jobb, ha nem egyedül próbál. De addig meg megpróbálja beleélni magát Cressida szerepébe. *
Vissza az elejére Go down
Jesse Callahan
Admin
Jesse Callahan


Posts : 101
Join date : 2009. Aug. 27.
Age : 32

As You like it (Jesse) Empty
TémanyitásTárgy: Re: As You like it (Jesse)   As You like it (Jesse) Icon_minitimeCsüt. Szept. 24, 2009 11:01 pm

    As You like it (Jesse) Chace001 As You like it (Jesse) Chace001
    All the things to get and keep getting, never enough not enough and never ending.

    Üresen minden egészen más.
    Miért pont az iskola lenne ez alól kivétel? Pedig a Dorian még így a késő délutáni órákban is egészen népes szokott lenni, de valahogy még se az igazi. Hiába van itt a sok plusz órákat vevő diák vagy önmagukban gyakorló fiatal, a hangulat mégis egészen más ilyenkor.
    Mert hiába táncórákra járok be, azért az még óra, van eleje és vége, és a tanár felügyel minket és mondja meg, hogy mikor, mit és hogyan csináljuk. Rend van és fegyelem és minden halálosan komolyan megy.
    De ilyenkor. Ilyenkor mindenki szabadabb, kötetlenebb és sokszor még keményebben is dolgozik, mint az órán. Hiszen most magának teljesít. Saját magunknak megfelelni pedig az egyik legnehezebb… Legalábbis ha az embernek van egy kis önkritikája és vannak elvárásai.

    Nekem például vannak. Ráadásul elég magasra teszem azt a lécet magamnak. A pszichológus biztos azt mondaná, hogy túl magasnak. De én nem járok pszichológushoz. Úgyhogy jelentem az a léc pont jó helyen van. Sőt, némi gyakorlás és még emelhetek is rajta.

    A lényeg a lényeg, hogy éppen visszatérek drága iskolámba. Ebbe a hatalmas bordó épületbe, amely akár labirintusnak is elmenne, hogyha nem járnék ide már negyedik éve és nem ismerném minden kis négyzetcentijét. Na, jó ez túlzás… Csak azokat a részeit ismerem, ahol a táncművészetiseknek dolguk lehet. Vagy ahol valamelyik haverom rendszerint megtalálható. Vannak helyek, amelyek annyira nem tudnak érdekelni…

    Hogy miért jöttem vissza?


    Mert voltam olyan szerencsétlen, hogy bent hagyjam a próbateremben a pulcsimat és a mappámat, amiben az összes létező jegyzetem megtalálható. Lusta vagyok mindenre külön füzetet használni, meg helypazarlás lenne. Így inkább fogok egy mappát és lefűzök egy adag lapot, aztán azokra dolgozom. Annyira sok tantárgyam nincs, hogy ez megterhelő legyen, na meg nem is veszi itt szinte senki komolyan a nem szakmai tantárgyakat. A nagy többség csak eltengődik. Én is, bár azért néhány tantárgy egészen jól megy… A kémia meg a matek. Hú, főleg a matek. Igazán élvezem, tényleg. Szerencsés agyam van, könnyen rááll a megfelelő gondolkodási módszerre és anélkül megy, hogy gyakorolnom kéne. Én meg jelentem többre megyek a matekkal, mint azzal, ha lexikálisan tudom az összes évszámot. Ugye, hogy ugye?

    Na de ez lényegtelen, a lényeg az, hogy visszakapjam a mappámat és a pulcsimat. Nem mintha tényleg szükségem lenne rájuk, de nem szeretem, ha nincsenek a birtokomban a cuccaim. A végén még valaki másnál köt ki… Az ember jegyzetei meg azért eléggé személyes tárgynak számítanak. A kézírás, a lapok szélén lévő rajzok vagy firkálások… Esetleg kósza gondolatok, vagy siettében felírt emlékeztetők… Mind-mind az én személyemről árulkodnak, és a magánéletemről mesélnek. Úgyhogy nem hagyhatom, hogy más kezébe kerüljön.

    Magabiztosan nyitom ki a próbaterem ajtaját miközben eszembe jutnak a mai próba eseményei. Shane-nal ma felettébb formában voltunk és nem zavartattuk magunkat, hogy közös improvizációba kezdjünk. Nem, nem párbaj volt. Hanem két idióta, fiatal srác bohóckodása zenére. De egészen jól sikerült bohóckodás volt.
    Ajkaim akaratlanul is mosolyra húzódnak az emlékeken és a gondolatok olyannyira lekötnek, hogy először fel se tűnik, hogy más is van a teremben, csak mikor belepillantok a tükörbe és meglátom a tükörképét. A meglepetéstől még meg is torpanok. A hátra hökkölés azért szerencsére elmarad.

    - Ó, remélem nem zavartalak meg semmi fontosban – azért ennyi mindenkinek jár, legalább míg beszélek végig tudom mérni. Nem hiszem, hogy valaha beszélgettem volna vele, vagy lett volna közös óránk, előadásunk. Összehozott a sors egy olyan dorianes diákkal, akihez még nem volt szerencsém. Lehet nem is olyan véletlen, hogy bent hagytam azt a pulcsit… A Sors szervezte volna így?

    Néha eszembe jut, hogy hinnem kéne a Sorsban. De aztán rendszerint rájövök, hogy bár a Sors igyekszik, én néha túl makacsnak bizonyulok és csak azért is a magam útját járom.

    Nem vagyok túl jó alany arra, hogy irányítsanak.
Vissza az elejére Go down
https://worldisastage.hungarianforum.com
Scarlette Evans

Scarlette Evans


Posts : 8
Join date : 2009. Sep. 14.
Age : 34

As You like it (Jesse) Empty
TémanyitásTárgy: Re: As You like it (Jesse)   As You like it (Jesse) Icon_minitimeVas. Okt. 04, 2009 2:02 pm

As You like it (Jesse) Emma_watsonAs You like it (Jesse) Emma_watson


Sunshine on the window makes me happy...


Nagy a csend, csak Scar hangja töri meg itt is, hiszen sehol senki. Legalább is sehol senki, akit látna, vagy akiről tudna, meg van győződve róla, hogy ő itt most teljesen egyedül üldögél... pontosabban álldogál egy tükörrel szemben, és mondja a szövegét. Aztán meg egy kis időre megáll és abbahagyja a gyakorlást. Szembenéz a tükörképével és megcsóválja a fejét, hiszen ez így szerinte nem lesz jó. Sóhajt egyet, majd megpróbál még jobban belejönni a szerepbe, bele kell élnie magát, teljesen át kellene élnie Cressida helyzetét, hiszen ha nem éli át, akkor hogyan lesz olyan arckifejezése, hogyan tud olyan lenni mint ő? Sehogy. Kissé elgondolkodva bámul a tükörbe, maga előtt kezében a lappal, kissé elgondolkodva. Aztán elkezdi forgatni azt a pár lapot ami a kezében van, ír ez valamit egyáltalán a hősnőről? Semmit... még semmit. Újabb sóhaj, aztán a székhez megy, kezébe veszi a mappát, és kiveszi belőle az első lapokat. Mi is szerepel itt arról a nőről, akit neki meg kell játszania. Visszasétál a tükör elé és teljes mértékkel belemerül a szerepéhez talán szükségesnek bizonyuló mindenféle mellékinformáció tanulmányozásába. Észre sem veszi, hogy valaki belépett, csak a hangra figyel fel, és rezzen össze. Leereszti a kezét, amiben a lapokat tartotta, majd meg is fordul és a fiúra bámul, arcáról lerí a meglepettség teljes mértékben. Valamilyen mértékig számított valakinek az érkezésére, de az ismeretlen hangra nem, inkább csak Ethanra, aki még mindig nincs itt, mint a mellékelt ábra mutatja. Sóhajt egyet, majd mosolyt varázsol arcára és válaszol, végre.

-Szia. Óh, nem... csak olvasgattam még egyelőre. *jegyzi meg, amikor már válaszadásra képes, vagyis sikerült túllépnie az első nagy meglepetésen. Hát tény, hogy nemrég van itt, nem meglepő, hogy a diákok felét sem ismeri, csak ismerkedésre a mozgalmasabb délelőttökön valahogy inkább számít, mint ilyenkor, amikor inkább kihaltnak tűnik az épület. *

-Azt... azt hiszem, még nem ismerjük egymást. Scarlette Evans vagyok... színművészetis. *mutatkozik be, talán feltűnik, hogy nos igen, kissé zavarban van, és nem éppen a helyzet magaslatán, de mégiscsak most próbál beilleszkedni. Még jó, hogy vannak, akiket régebbről ismer, vagy nagyon el lenne veszve, az tény. No de legalább eggyel több emberről mondhatja majd el, hogy legalább a nevét tudja. Olyannyira társasági ember mint Michelle vagy Ethan sose volt. Furcsa, hogy ilyen barátok, ismerősök veszik körül, de neki mégis a könyvek és a színművészet a mindene. Néha el-elcibálják ide-oda, ráveszik egy kis társasági életre, amit úgy belül talán maga is hiányol a mindennapjaiból, de hát ez már csak ilyen. Talán nem is lenne jó, ha mindenki mindenkit ismerne. *
Vissza az elejére Go down
Jesse Callahan
Admin
Jesse Callahan


Posts : 101
Join date : 2009. Aug. 27.
Age : 32

As You like it (Jesse) Empty
TémanyitásTárgy: Re: As You like it (Jesse)   As You like it (Jesse) Icon_minitimePént. Okt. 23, 2009 2:04 pm

    As You like it (Jesse) Chace001 As You like it (Jesse) Chace001
    All the things to get and keep getting, never enough not enough and never ending.

    Még egyelőre.
    Ezek szerint másra is készül. Itt fogja előadni a szerepét? Miért nem otthon gyakorol a fürdőszoba tükör előtt? Vagy a hálószobája egyik falát beborító tükör előtt? Helyette inkább foglalja a próbatermet, ahol mások esetleg táncolnának. Mert táncolni nem lehet otthon, hacsak az embernek nincs egy saját tükörterme otthon. De ilyesmire még nekünk se szokás költeni. Bezzeg a színművészetisek elférnének a kis lakásukban is, de nem… nekik foglalni kell a helyet.
    Most miért is húztam ezen fel magam ennyire? Nem is akartam ma próbálni, sőt nem is hallottam senkitől, hogy próbálni akarna csak nincs szabad próbaterem. Na jó, azt hiszem most az egyszer megbocsátom, hogy a tükörterembe jött gyakorolni. Szerencséje van.

    Új itt. Ez egyértelmű.

    Nem, nem abból jöttem rá, hogy zavarban van a társaságom miatt, az még a végzős lányoknál is mindennapos, ha meglátnak. Hanem abból jöttem rá, hogy máris jön a bemutatkozással. Ezt itt mintegy belenevelik az újakba.
    Az első héten minden órájukon szépen elmondatják velük a teljes nevüket meg, hogy honnan jöttek, mit akarnak. És a sok iskola klub is zaklatja őket, ott is nagy bemutatkozást kell tartaniuk. Arra jó ez a dolog, hogy kicsit bátrabban köszöngessenek, mutatkozzanak be utána.
    De azt sosem szerettem, hogy mikor egy újonc olyannal találkozik, akit még nem ismer miért tart rögtön kiselőadást magáról?
    Most is csak annyi lett volna, hogy bejövök, „bocs a zavarásért”, felkapom a cuccomat, majd kimegyek vele. Ő meg most tart „barátkozzunk!” szünetet a szövegtanulásban. Ilyen az én formám…

    - Jess, tánc – igen kicsit rövidebb, meg talán kicsit durva is, elnézést.
    Minden további szó nélkül lépek oda a terem túlsó falának tövében heverő pulcsimért és mappámért és kapom fel őket. Aztán magamban kicsit megtorpanok.
    Végül is nincs ma semmi dolgom… Sőt, határozottan unatkozás volt beírva a határidőnaplómba mára. Azért annál vannak izgalmasabb dolgok is nem? Még mindig leléphetek, valami kitalált indokra hivatkozva, ha az agyamra menne a csaj, na jó nevezzük nevén: Scarlett, stílusa. Egy próbát meg megér…

    - Összeolvassak veled? – dobom be hirtelen az ötletet. Csináltam már ilyet, nem egyszer. Nem egy színésznő palántának csaptam már a szelet. Aztán remek kezdés, ha az ember felajánlja a segítségét a szövegtanulásban. Valakinek csak végszavazni kell, mások szeretik, ha mindent elmondok, ami nem az ő szövegük, hogy gyakorolják, mit kell közben csinálniuk. Személye válogatja.
    - Mármint gondolom úgy könnyebb a dialóg, hogyha van is kivel mondani. Párost táncolni is könnyebb, ha van az embernek partnere – három, kettő, egy, és jöhet a kedves, jó kisfiús mosoly és tekintet. Az ártatlan, segítőkész Jesse Callahan. Ó igen, igen!

    Most még ártatlan újonc. Majd megismer ő is. Pletykákat biztos fog hallani…
Vissza az elejére Go down
https://worldisastage.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom





As You like it (Jesse) Empty
TémanyitásTárgy: Re: As You like it (Jesse)   As You like it (Jesse) Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
As You like it (Jesse)
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Jesse Callahan
» Ha elhagysz, veled mehetek? [Jesse]
» Life should be that simple ~ Jesse & Mandy ~
» The situation is hopeless but not serious. (Jesse Callahan)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: 2. felvonás: Dorian Művészeti Iskola :: Próbatermek, műtermek-
Ugrás: