Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dorian Művészeti Iskola: Haladó szerepjátékos fórum
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Emma Callahan

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Emma Callahan

Emma Callahan


Posts : 25
Join date : 2009. Oct. 02.
Age : 31

Emma Callahan Empty
TémanyitásTárgy: Emma Callahan   Emma Callahan Icon_minitimeVas. Okt. 04, 2009 7:55 pm

    Emma Callahan 0031366e
    Emma Callahan
    A mosoly egy olyan görbe vonal, amely képes egyenesbe hozni mindent...

    Szia, szeretnék egy kicsit többet tudni rólad. Töltsd ki ezt a felvételi tesztet.
    Nem lehetsz öreg és bölcs, hogyha nem voltál fiatal és őrült


    TELJES NÉV Emma Callahan
    BECENÉV Em
    NEM
    SZÜLETÉSI HELY New York; USA
    SZÜLETÉSI IDŐ 1992. október 11.
    SZAKIRÁNY Színművészet

    APA Griffin Callahan, 42
    ANYA Olivia Callahan, 42
    TESTVÉREK Jesse Callahan, 18; James Callahan, 14
    HÁZI ÁLLAT Riccardo - teknős
    ANYAGI HELYZET Mr. Callahan New York egyik legjobb ügyvédje, ezért nem csoda, hogy a felső tízezer körébe tartoznak. A NY-i elitből kikerülő ügyfelei rendesen megfizetik a munkáját, ráadásképpen pedig boldogan jóval többet adnak neki, a hallgatásáért. Mrs. Callahan tanárként dolgozik, amivel nem keres túl jól, de férje sikeres karrierje mellett nincs is szükség jól fizető állásra, inkább csak hobbiból és szeretetből tanít. Mindemellett a nagyszülők is dúsgazdagok, úgyhogy semmi okuk panaszra...

    Mondd ki, amit ki akarsz mondani, tedd azt, amihez kedved van, ne bánj meg semmit, és ne hagyd, hogy az emberek elgyengítsenek!
    MEGJELENÉS
    Gyönyörű arccal, tökéletes testtel áldotta meg őt a természet. A lányok irigylik a külseje miatt, a srácok imádják. Sötétbarna/fekete haját sokszor változtatja, mindig az aktuális divatot követve. Nagy, sötétbarna szemeivel bármit el tud érni, amit csak akar. Szikrázó mosolyával akárkit levesz a lábáról. De nem csak elbűvölni tud mindenkit, hanem megijeszteni is. Pedig senki sem gondolná róla, hogy mikre képes, ha valamit nagyon akar. Ha előveszi szúrós tekintetét, akkor a legjobb megoldás, amit tehet az, aki a közelében tartózkodik, hogy nem néz rá, mert pillanatokon belül robbanni képes.
    Emmellett alacsony és nőiesen vékony.
    Ami az öltözködését illeti: mindig követi a legújabb trendet: ruhák, cipők, kiegészítők terén egyaránt. A lazább stílusú ruhákat is szereti, de általában csak otthon hordja őket. Mindig kínosan ügyel a külsejére, sohasem jelenik meg slamposan más emberek előtt.

    JELLEMRAJZ
    Egyáltalán nem egy elkényeztetett, önimádó plazacicaként viselkedik - akit semmi sem érdekel a ruhákon és a pasikon kívül -, mint ahogyan a külsejéből erre következtetnénk. Két lábbal áll a földön, tudja mi helyes és mi nem. Korához képest nagyon érett, szorult helyzetekben képes felnőttként viselkedni és hideg fejjel gondolkozni; azonban legtöbbször az érzelmei irányítják.
    Barátságos, szívesen segít az embereknek, mindig vidám. Imádja az életet, New York-ot, a családját, mindent... Sokat nevet, és próbálja a környezetének is átadni a jókedvét. Álmodozó típus, aki képes egész nap az ágyán feküdni és elmélkedni az életről. Sokszor túl naiv, ezért nem egy ember használta már ki. Azóta kicsit óvatosabb az emberekkel és az állítólagos "barátaival". Viszont az igaz barátaiért képes bármit megtenni, mert nagyon fontosak számára mind a barátaival, mind a családtagjaival ápolt kapcsolatai.
    Próbál erősebb, határozottabb és magabiztosabb lenni, hogy jobban passzoljon a Callahan-imidzshez. Családtagjaival jó kapcsolatot ápol, főként bátyjával, Jessevel. Ő számára az igazi nagytestvér és egyben a legjobb barát, akire mindig számíthat, jóban-rosszban egyaránt. Nem éppen jó erénye, hogy rögtön kimondja, amit éppen gondol; nem rejti véka alá a véleményét. Bátyját is sokszor kritizálja, de csak azért, mert szereti és szeretné, ha Jesse mindig 100%-osan teljesítene, hogy valóra tudja váltani az álmait. Szerencséjére bátyja hallgat a véleményére, de előfordul, hogy ilyen helyzetben nézeteltéréseik akadnak és egyikük sem enged az akaratából. Ilyenkor összevesznek, de csak pár percre, mert nagyon összetartóak, és veszekedés után rögtön rájönnek, hogy mennyire fontosak egymásnak.
    Nem tud sokáig egyedül lenni, abszolút társasági ember. Szeret eljárni bulizni, sétálni a Nagy Almában, vagy éppen a Central Parkban, általában barátai társaságában.
    Ha valami bántja, vagy szomorú, akkor félrevonul és általában elmegy a kedvenc fájához a Central Parkba. Órákig képes ott ücsörögni és nézni az eseményeket, amik körülötte történnek.

    EDDIGI ÉLETED
    Emma 1993. október 11-én született második gyermekként a Callahan családban. Apja, Griffin New York egyik legsikeresebb és legjobb ügyvédje, anyja, Olivia tanárnő. Van 2 fiútestvére, akikkel nagyon szoros kapcsolatot ápol, bár inkább a 18 éves bátyjához, Jessehez áll közelebb. Öccse, James 14 éves, vele nem igazán tudja megértetni magát, más az életfelfogásuk. Jesseszel hasonló jövőt képzelnek el maguknak, érdeklődési körük is nagyjából azonos, ezért sok időt töltenek együtt. Persze nem volt ez mindig így.

    Általános iskolában Emma kitűnő tanuló volt, sok barátja volt, mindenki szerette. Imádott a középpontban lenni, az egyik iskolai előadáson főszerepet játszott. Mindenki el volt ragadtatva a kislány tehetségétől, és innentől kezdve minden színdarabban szerepelt. Hol kisebb, hol nagyobb szerepeket kapott. Szülei örültek annak, hogy kislányuk ennyire tehetséges valamiben, azonban nem akarták, hogy színésznő váljon belőle. Ezért az általános iskola végéhez közeledve már mindenki biztos volt abban, hogy New York legjobb magániskolájában fog majd továbbtanulni, onnan pedig egyenes út vezet a Harvardra, a jogi karra.

    Ám Emma látván, hogy Jessenek sikerült a szüleik tudtán kívül is bejutnia a Dorian Művészeti Iskolába, összegyűjtötte minden bátorságát és titokban ő is jelentkezett abba az iskolába, színművészet szakra. A bátorságára csak később lett nagyobb szükség, amikor megkapta a felvételi ismertetőt. Őt is felvették. Szüleinek Jesse pártfogása segítségével merte elmondani a jó hírt. Először nála is ellenezték, de miután Emma sírva bezárkózott a szobájába, Jessenek sikerült meggyőznie a szüleiket.

    Az első pár hét nehezen telt el a beilleszkedés miatt, de bátyja a segítségére sietett. Ezek után már minden könnyebben ment. Az első év hamar eltelt, bár az év végi színdarabban csak kisebb szerepet kapott, nem adta fel a reményt, hogy egyszer megszerzi magának a főszerepet. Közben barátokat és persze ellenségeket is szerzett magának, ahogyan mindenki más.

    A második év egy kicsit nehezebb volt, mint az első. Tanulás és gyakorlások szempontjából egyaránt. Emmának még mindig nem sikerült megkaparintania a főszerepet a vizsgadarabban, de nagyon küzd érte, és egyre keményebben dolgozik. Nyáron is részt vett egy színjátszókörben, táborban is volt, ismertség által nagy színészekkel is beszélgethetett, tanácsokat kérhetett. A folytonos próbákkal és igyekezéssel csak azt érte el, hogy egyszer összeesett a kimerültségtől. Miután teljesen kipihente magát, bátyjától kért tanácsot. Jesse azt mondta neki, hogy vegye lazábban az iskolát. Persze nem arra célzott, hogy ne tanuljon és ne dolgozzon keményen, mert erre alapvetően szükség van, ha valóra szeretné váltani a színésznői álmait. A lényeg az, hogy ne görcsöljön sokat az iskolán, hanem vegye könnyedebben a dolgokat, és majd meglátja, hogy valaki fel fog figyelni a tehetségére és akkor megkapja majd a főszerepet.

    A harmadik évnek így indult neki, reményekkel és energiával feltöltődve. Most már bízik magában, a tehetségében, úgyhogy a legjobbakat reméli.




A hozzászólást Emma Callahan összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Okt. 07, 2009 7:31 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Emma Callahan

Emma Callahan


Posts : 25
Join date : 2009. Oct. 02.
Age : 31

Emma Callahan Empty
TémanyitásTárgy: Re: Emma Callahan   Emma Callahan Icon_minitimeVas. Okt. 04, 2009 7:56 pm

    Néha a legkisebb döntések azok, amik örökre megváltoztatják az életünket

    MINDIG
    - vidámság
    - tánc és szereplés
    - Central Park
    - vaníliás cappuccino (enélkül nem kezdődhet el egy napja sem)
    - mobiltelefon
    - kistestű kutyusok (szülinapi kívánsága is egy pici kutyus)
    - sakk (nagypapájától tanulta és nagyon tehetséges játékos)
    SOHA
    - cigi
    - részegség (inni is csak mértékkel)
    - drog
    - kígyók
    - rikító ruhák
    FÉLELMEK elveszít egy számára fontos embert
    EGÉSZSÉG nem szenved semmilyen egészségügyi betegségtől, viszont nagy mértékben mobiltelefon- és internetfüggő
    SZOKÁSOK
    - reggelente nem szívesen beszél, inkább csöndben ébredezik és reggelizik
    - legalább 5 percenként belesimít a hajába
    - iskola után, pihenésképpen a kedvenc számaira táncol a szobájában
    - ha ideges, akkor játszik a hajával
    MIÉRT EZ A SZAKIRÁNY? Mert már kiskora óta kitűnt jó színészi képességeivel és az a nagy álma, hogy színésznő váljon belőle.

    Van az úgy néha, hogy az ember nem hagyja, hogy az útjába álljon az, ami helyes..

    EGYÉB jó agya van, hamar képes megjegyezni szövegeket
    PRÓBAJÁTÉK
    A színpadon állok. Mindenki engem néz és várják, hogy megszólaljak. De nem tudok. Egy hang sem jön ki a torkomból. Kétségbeesetten kapkodom a levegőt, hogy végre meg tudjak szólalni. De nem megy; pedig próbálkozom. Hiába. Az emberek dobálni kezdenek, nevetnek és ujjal mutogatnak rám. Próbálok kifutni a színpadról, de félrelépek és elsötétül minden. Később felijedek az óra csörgésére. Csak álom volt. Hála Istennek! Felkelek, lekapcsolom az órát, majd még egy pár percre visszadőlök az ágyban. Rendezgetem a gondolataimat, majd 10 perc álmodozás után kikelek az ágyból és egyenesen a fürdőszobába megyek. Lezuhanyzom, kiegyenesítem a hajamat, gyorsan felöltözök az egyenruhámba, majd visszamegyek a fürdőbe és kisminkelem magam. Amikor leérek a konyhába, már mindenki az asztalnál ül, kivéve aput. Korán reggel be kellett mennie dolgozni, mert megcsípett magának valamilyen nagy munkát. Leülök az asztalhoz, halkan köszönök a családtagjaimnak, majd megiszom a vaníliás cappuccinomat és piritóst eszem hozzá. Reggeli után felkapom a vállamra a táskámat és Jesseszel megindulunk a suli felé, James majd csak később megy el otthonról. A ház előtt már vár ránk a limuzin. Jesse beenged maga előtt a kocsiba, én pedig gyorsan arrébb csusszanok, hogy beülhessen a helyére. Majd amikor már mindketten a kocsiban vagyunk, a sofőr beindítja a motort és elindulunk az iskolába. Egész úton játszottam a hajammal, Jesse meg is kért, hogy hagyjam abba az idegeskedést és nyugtatgatott, hogy minden rendben lesz. Már nagyon vágyom egy főszerepre az iskolai színdarabban, de eddig még nem jött össze. Ebben az évben sikerülnie kell. Mindent meg fogok tenni érte, keményebben fogok dolgozni, több szöveget tanulok, járok majd különórákra is, ha kell. De meg kell szereznem a főszerepet. Ahogy elmerültem a gondolataimban, észre se vettem, hogy már leparkoltunk az iskola előtt. Sőt, Jesse már a kocsiból is kiszállt, és engem várt. Suli előtt még egy sok szerencsét-pillantást dobott felém, megölelt és elvegyült a haverjai közt. Én is megindultam a suliba, de Selena, az egyik barátnőm elkapta a karomat és még a kapu előtt félrehúzott.
    - Sel! Megijesztettél! Mi az? - kérdeztem tőle, közben pedig az arcát figyeltem. Kíváncsi voltam mi olyan fontos, hogy így elrántott a suli előtt. Remélem nem történt valami baj. Mi van ha? Na jó, nem komplikálom tovább a dolgokat, inkább meghallgatom, hogy miről van szó. De Selena még mindig nem szólt semmit. Meglökdöstem a karját és sürgető pillantásokat vetettem felé. Ő mutatta, hogy várjak. Majd észrevettem egy új srácot, aki egy hatalmas fekete limuzinból szállt ki. Amint bement a kapun, Selena odafordult hozzám. Egy pillanat alatt megtudtam mindent az új tanulóról, Alexandernak hívják, 17 éves, 189 cm magas, Londonból költözött ide. Eddig 3 barátnője volt, mindegyikkel hosszú távra tervezett. Nagyon jó tanuló, és színész is egyben. Amikor rájöttem, hogy csak Alexről szól Sel mondanivalója, közbeszóltam a monológjába.
    - Sel, bocsi, hogy megzavarlak, de nem igazán érdekel. Remélem nem haragszol meg, ha azt mondom, hogy hanyagoljuk ezt a témát. Tudod, ez a harmadik évünk és nem lehet lazsálni. Jobb lenne, ha te se csak a srácokkal törődnél... - Láttam rajta, hogy egy kicsit szomorkás lett a hangulata, de őszintén szólva nem igazán érdekelt. Minden percét a pasik teszik ki, nekem nincs erre időm. Koncentrálni szeretnék a sulira, mindenféleképpen meg akarom szerezni az idei színdarabban a főszerepet. Nem állhat az utamba egy új srác. Selena meglátott egy másik ismerőst, így gyorsan egy puszit nyomott az arcomra, majd berántotta a másik csajszit a bokor mögé, hogy beavassa Alexander történetébe. Én csak mosolyogtam ezen, majd most már tényleg bementem a kapun, majd a főbejáraton, egyenesen a szekrényemhez. Bepakoltam a táskámat, elővettem az első órámra kellő könyveket és elindultam a tanterem felé, majd leültem a helyemre. Lassan beszállingózott mindenki, barátnőim körém telepedtek le és becsengettek. Az új tanév hivatalosan is elkezdődött.

    Köszönöm, majd értesítünk, ha felvételt nyertél az iskolába.
    Üdv: A Dorian Művészeti Iskola Igazgatója.

Vissza az elejére Go down
Jesse Callahan
Admin
Jesse Callahan


Posts : 101
Join date : 2009. Aug. 27.
Age : 32

Emma Callahan Empty
TémanyitásTárgy: Re: Emma Callahan   Emma Callahan Icon_minitimeVas. Okt. 04, 2009 8:20 pm

Drága, egyetlen, imádni való hugicám,
Nem túl kreatív megszólítás igaz? Pedig ez
illik ide a legjobban, úgyhogy marad is:)
már mondtam, de mondom most is, hogy a
karakter rendben van, szép és egész, méltó arra,
hogy a Callahan nevet viselhesse. Úgyhogy legyél
rá büszke, mert megérdemled.
de azért csak óvatosan garázdálkodj a köreinkben, mert
a Nagy Testvér (vagyis én) mindent lát, aztán majd
élek az „én vagyok a nagyobb, jobban tudom” jogommal

Üdv a Dorianben!
Vissza az elejére Go down
https://worldisastage.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom





Emma Callahan Empty
TémanyitásTárgy: Re: Emma Callahan   Emma Callahan Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Emma Callahan
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Jesse Callahan
» The situation is hopeless but not serious. (Jesse Callahan)
» Nobody knows, nobody knows but me, that sometimes i'm weak. [Emma]
» Emma and Vic go to shop...
» Desperate Escape {Emma&Enna}

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: 1. felvonás :: Elfogadott előtörténetek :: Színművészet-
Ugrás: