Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dorian Művészeti Iskola: Haladó szerepjátékos fórum
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Agyagveszély [Dominic]

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Emily Chevalier

Emily Chevalier


Posts : 15
Join date : 2009. Oct. 06.

Agyagveszély [Dominic] Empty
TémanyitásTárgy: Agyagveszély [Dominic]   Agyagveszély [Dominic] Icon_minitimeSzer. Okt. 07, 2009 11:29 pm

Soha ne mond, hogy soha!



- A csudába ebbe a küszöbbe - motyogtam, miközben megbotlottam a bejáratnál, s majdnem beestem az ajtón, de szerencsémre és hála az egyensúly érzékemnek mindez nem történt meg. Azonban a kardigánom beakadt az ajtó kilincsébe, s ahogy tovább akartam lépni, a ruhaanyag csak nyúlt és nyúlt, már éreztem, hogy vágja a karomat.
- Áhh, ezt nem hiszem el. - tovább motyogtam, s visszalépve próbáltam egyik kezemmel kiszabadítani magam a kilincs fogságából, miközben másik kezemmel erősen szorítottam magamhoz egy nem túl nagy papírzacskót. Közben a szokásos szöveget hallottam a környezetemben lévőktől: "Hajrá lúzer, ess el, pápaszemes, idióta, selejt és hasonló finomságok." Mit is mondhatnék? Már meg sem lepnek ezek a "kedves" szavak, az évek során megszoktam és nem is igazán foglalkozom velük, mondják csak, ha ettől jobban érzik magukat.

Közben sikerült kiszabadulnom, ez egy kicsit nyugtatólag hatott rám, s miután egy sóhaj is elhagyta az ajkaimat, nyugodtan folytathattam az utamat a műterem felé. Kicsit izgultam, mivel a mai napon eldől, hogy ki készítheti az őszi ünnepségre az ajándék kerámiákat és bevallom, hogy én nagyon szerettem volna, ha az enyém is bekerül azok közé, melyeket mások között osztanak szét.

Szerettem alkotni és annyira szívmelengető volt, ha valaki örült annak, amit én készítettem. Talán ez a művészek sorsa és ez éltet minket. Bíztam abban, hogy sikerülni fog, ezért egy apró mosoly kúszott az arcomra, miközben a teremajtó kilincse után nyúltam. Újabb nagy sóhaj, majd kis mosollyal a terembe léptem.
- Sziasztok! - köszöntem, de a furcsa pillantásokon kívül mást nem kaptam. Nem tudom, hogy miért nem kedvelnek. Igaz, hogy nem vagyok annyira beszédes és visszafogott vagyok, de attól még megismerhetnének, vagy nem?...


Nagyjából fél órája vagyok itt, egész pontosan a középső sorban ülök, én vagyok az utolsó előtti, s akárcsak másoknál, előttem is egy korong, s némi agyag foglal helyet, melyet ujjaimmal formálok meg, szükség esetén némi vízzel higítva az anyagot. Bő kardigánomat egy fehér köpeny takarja el, amit helyenként agyagpöttyök díszítenek. A hajam egy pánttal van feltűzve, s arcom előtt még mindig ott ékeskedik a szemüveg, amely nélkül az orromig sem látnék.
Vissza az elejére Go down
Dominic Sanders

Dominic Sanders


Posts : 48
Join date : 2009. Oct. 05.

Agyagveszély [Dominic] Empty
TémanyitásTárgy: Re: Agyagveszély [Dominic]   Agyagveszély [Dominic] Icon_minitimeSzer. Okt. 07, 2009 11:58 pm

Még csak második napja szenvedtem a suliban, máris kikaptam az első feladatomat. Azt hittem, egy ideig majd simán elleszünk, ismerkedünk, kóstolgatjuk egymást, közös órákon csoportfeladatokat oszt ki, képeket elemzünk… na persze, nem úgy működött ám ez az elméletem. Azt gondolta kedves kis tanárom, hogy körbeküld az iskolában, valahogyan ismerkednem kell, végül kiosztotta a feladatokat, és kaján vigyorral közölte, hogy nekem legjobban talán az agyagos csoport fog tetszeni, ott biztosan találok barátokat.
Nos, nem voltam valami Dorian suli agytröszt, de tudtam mit jelent az agyagos csoport. Akik megkapták a táncosokat, örültek… akik az énekeseket, azok is ugráltak, mert mindenki olyan kedves, aranyos, ráadásul csinos is, de az agyagos csoport! Még színészeket is szívesebben fotóztam volna próba közben, mint az agyagosokat… Na, ne mááár!
- Nem akarok tiszteletlen lenni, de… kizárt, hogy én őket fotózzam…

Harminc perccel később, miután becsengettek a következő órákra, elindultam felfelé, minden lépésem után átgondolva életemet. Reméltem, ha későn érek be, akkor sokkal kevesebb ideig kell kattintgatnom. A legegyszerűbb tervet eszeltem ki, mégpedig folyamatos fényképezés, aztán majd kiválogatom, amelyeket bevihetek, és megmutathatok.
Minden lépcsőfokot nehézkesen tettem meg, annyira nem volt kedvem bemenni oda, és egy csomó lúzer között téblábolni, meg fényképezni. Akkor jöttem rá mennyire képmutató vagyok. Éppen én akartam beleolvadni a környezetbe, mert utáltam, hogy mindenki észrevesz, és nyal nekem, ha meglátja a kék szemeimet, vagy pénztárcámat, erre pontosan én nem szeretnék beszélgetni olyan emberekkel, akik olyanok, mint amilyen én csak lenni akarok.
Előítéletektől hemzsegtem, nincs mit tagadni ezen.

Felértem a harmadik emeletre, megkerestem a 306-os termet, amire hatalmas betűkkel ki volt írva, hogy Képző- és Iparművészet 1A. Hatalmasat sóhajtottam. Oké, most erőt veszek magamon, és bemegyek, és igenis mosolyogni fogok, és mindenki megkedvel, és előítéletek nélkül kezelem az összes fiút, lányt.
Ökölbe szorítottam jobb kezemet, felemeltem, és hármat kopogtam az ajtón. Hallottam, hogy beinvitálnak, ezért lenyomtam a kilincset, és könnyedén belöktem az ajtót, hogy utána én is teljesen ártatlanul, mosolyogva lépjek be.
Nos, ez az egész egyféleképpen sikeredett, így 18 év Dominic Sanders életmód után. Kinyitottam az ajtót egy laza mozdulattal, és szívdöglesztő mosolyomat villantottam majdnem mindenkire egyszerre, tekintetemben ott ült a pajkosság. Nem tehettem róla, tényleg belém rögzült, bárhová mentem, képtelen voltam egyszerűen, szürke kisegérként megjelenni.

A tanár, aki éppen egy eléggé fura srácnak próbált segíteni formázni, kérdőn, szinte rosszallóan pillantott rám.
- Elnézést kell kérnem, semmiképpen nem szeretném megzavarni az óra menetét, de Stevens tanár úr küldött, iskolai projekt, évkönyvbe kellenek képek, én engem küldött ebbe az osztályba – magyaráztam azonnal, nagyon kedvesen, és tisztelettudóan. Éreztem hogyan szegeződik rám egyre több, és több szempár. – Ha zavarok… akkor esetleg megbeszélhetünk egy időpontot, ami a tanárnőnek, és az osztálynak egyaránt megfelel – elmosolyodtam.
Ez lágyította meg az agyagos izébizé tanárnő szívét. Kedvesen elmosolyodott Ő is, és engedélyezte, hogy fotózzak, amennyit csak szeretnék, aztán később mutassam meg milyen képeket szeretnék az évkönyvbe rakni.
Amint elfordult, felvontam szemöldökömet, és körbeforgattam szemeimet, amin két lány az első sorban nevetni kezdett. Kissé szánakozva pillantottam rájuk, naná, hogy be akartam vágódni nálam, csakhogy ez nem megy ilyen könnyen.
Állj le, Dom! Állj le, ne legyél ennyire nagyképű!
Vissza az elejére Go down
Emily Chevalier

Emily Chevalier


Posts : 15
Join date : 2009. Oct. 06.

Agyagveszély [Dominic] Empty
TémanyitásTárgy: Re: Agyagveszély [Dominic]   Agyagveszély [Dominic] Icon_minitimeCsüt. Okt. 08, 2009 12:26 am

Oh, my God!



Az óra első perceiben, míg ficánkoltunk és elfoglaltuk helyeinket a kis sámlikon, a tanárnő adott pár instrukciót és a táblára is felrajzolt néhány formát, hogy ő mit is várna el tőlünk óra végére. Igen egyszerű formáknak tűntek, hisz egy váza, az váza, legyen az hosszúkás, vékony, vagy gömbölyű és kissé széles. Mégis, amilyen könnyűnek tűnik, olyannyira nehéz elkészíteni. Ráadásul arra is figyelni kell, hogy a mintázatot ne rontsuk el, sőt, mikor már azt hinnénk, hogy vége a munkának és fellélegezhetünk, akkor nagy tévedésben vagyunk.

Sokan nem is tudják, hogy az egyik legnagyobb munka a kiégetés, mert nem mindegy, hogy milyen hőfokon, s mennyi ideig hagyjuk a kazánokban az agyagot. Nekem még sosem sikerült tökéletesre, mindig volt a gépezetben egy apró bökkenő. Ebben talán csak annyi a szerencse, hogy egy hozzá nem értő nem veszi észre ezeket a hibákat.

Kicsit el is gondolkodtam, hogy melyik vázát is készítsem el, gyorsan körbepillantottam, s láttam, hogy a csoport nagy része az egyszerűbb, magasított vázát kezdte el kiformázni az agyagból. Én nem akartam átlagosat alkotni, utánozni sem szerettem volna mások munkáját, ráadásul kihívásnak tűnt az a kerek, s a tetejénél csavaros végződésű forma. Eldöntöttem, hogy ha törik, ha szakad, de a mai órán elkészítem azt a furcsa formájú vázát.

Az agyagot már negyed órája formáztam, kicsit be is melegedett a kezeim alatt, s ahogy alulról tapostam a pedált, s a korong forgott, úgy forgott kezeim között az anyag, amelyet vizes ujjaimmal formáztam. Először, egyik kezemmel kívülről simítottam az oldalát, miközben ujjaimmal a belsejét próbáltam mélyíteni, így tíz perc alatt már kezdett kialakulni a dolog, s egyre jobban élveztem a munkát. Sőt, annyira belemerültem, hogy még csak fel sem kaptam a fejem arra, hogy valaki belépett a terembe, s beszélt valamit a tanárnővel. Részben ezért is tartottak flúgosnak, mert ha valami érdekelt, abban annyira eltudtam merülni, hogy a külvilág megszűnt számomra létezni. Egyszer egy mókus volt ilyen hatással rám a parkban, akkor annyira elmerültem az állatka csodálatában, hogy elütött a fagylaltos kocsi. Csilingelt, én mégsem hallottam, s ennek köszönhetően egy hétig gipsz díszítette a kezemet.

Ujjaimat újra vízbe mártottam, kicsit lassítottam a korong forgásán és óvatosan kezdtem el az utolsó simításokat a vázámon, amely egész jól nézett ki, mikor meghallottam a közvetlen közelemben egy kattanást és szinte a bőrömön éreztem egy figyelő tekintetet. Felpillantottam, az ajkaim résnyire nyíltak a pupilláim pedig kitágultak, mikor megpillantottam. Hirtelen megszűnt számomra létezni az agyag és minden más külső tényező, egyedül csak azt a kékséget láttam velem szemben, amely szinte vonzotta a tekintetemet. Olyannyira, hogy a lábamat leengedtem, ennek köszönhetően a korong pörögni kezdett, a kezeim között pedig szétment a váza, s mivel a korong felgyorsult, az agyagdarabok szanaszét fröcsögtek a teremben.

- Ó te jó ég! - kiáltottam fel, szemöldökeim a magasba szökkentek, s ugyanebben a pillanatban teljesen elpirultam, mikor láttam, hogy az engem fényképező fiú arcát és gépét elborította az agyag. Természetesen egyből mindenki felhorkantott, csak úgy zengett a terem a röhögéstől, én pedig úgy szégyelltem magam, hogy azt sem tudtam, hogyan tehetném mindezt jóvá. Hirtelen felpattantam, elővettem egy ruhazsebkendőt és valami késztetés miatt, kicsit nyújtózkodva törölgetni kezdtem a srác arcát.
- Sajnálom, ne haragudj! - mondtam bűnbánóan, mikor észrevettem, hogy a festékes zsebkendőt használtam, amitől a srác arca zöld-kék színekben pompázott.
- Basszus - csúsztak ki a szavak az ajkaimon, gyorsan a hátam mögé kaptam a kendőt és hátrébb léptem. Már nem mertem mondani semmit, csak zavartan pislogtam rá, miközben a többiek újjal mutogattak és hiéna módjára vihogtak. Legszívesebben elrohantam volna, vagy elsüllyedtem volna szégyenemben...
Vissza az elejére Go down
Dominic Sanders

Dominic Sanders


Posts : 48
Join date : 2009. Oct. 05.

Agyagveszély [Dominic] Empty
TémanyitásTárgy: Re: Agyagveszély [Dominic]   Agyagveszély [Dominic] Icon_minitimeCsüt. Okt. 08, 2009 12:27 pm

Megpróbáltam kedvesen mosolyogni azokra a lányokra, de annyira nehezemre esett. Semmi vicces nem csúszott ki a számon, mégis egyetlen pillantásom miatt kuncogtak, mintha ezzel elérhetnék, hogy meghívjam őket kávézni óra után. Na, persze, én totálisan olyan srácnak nézek ki, nem?
Alattomosan kúsztak be egyenként a napsugarak, eltűnt New York felől a tegnapi fekete felhő, annyi eső esett így is, hogy szinte bokáig cuppogtunk a pocsolyákban. Kész életveszély volt keresztül menni a Central Parkon, így sem szerettem, bár az emberek nem figyeltek, teljesen közéjük olvadtam, azért észrevettem néhány Dorianos diákot, ők rám néztek párszor. Sóhajtozva kerestem első alanyomat, akit majd lencsevégre kapok, akivel kitöltöm az egész évkönyvet. Mindenki nagyon furán nézett ki, egytől-egyig, mondjuk, aki ilyen szakra jön, és valóban ezzel foglalkozik, az szerény meglátásom szerint nemigen lehet normális.

Kiszúrtam egy főlúzer kis csajt, aki kardigánt viselt, bő nadrágot, és nagyon elmélyülten igyekezett megformálni a számára tökéletes vázát. Úgy döntöttem Ő totálisan megfelel, ha ennyire el tud mélyedni, akkor pár kattintgatás sem fogja kizökkenteni, ami persze azt is jelenti, hogy nekem egy nagyon könnyű, és sikeres fotózásom lesz, ami mindenképpen bekerül majd az évkönyvbe, megdicsérnek, és végre normális feladatokat is kapok.
Észrevettétek mennyi mindent eltervezek magamban előre? Nem tehetek róla, csak úgy jön, nem is foglalkozom azzal, ami igazából is megtörténhet, mindig a legjobbra számítok, sőt, inkább asszociálok, aminek a vége valahogy mindig a legrosszabb lehetőség lesz. Nos… ezúttal sem jártam másképpen.

Leguggoltam a lány mellé, és csináltam pár próbaképet. Nem vagyok előítéletes de az sztk keretes szemüvegén végig mosolyogtam, kardigánját pedig legszívesebben leszakítottam volna róla, annyira undorítóan festett. Szerencséjére eltakarta félig-meddig a fehér köpeny, így majdnem olyan átlagosnak tűnt, mint a többiek. Ez persze nekem egy kicsit sem volt szívderítőbb, ugyanannyira lenéztem, viszont… belül tudtam, hogy nincs miért. Nem mindenki születhet bele a tutiba, azért ezt is figyelembe kell venni ilyen eseteknél. Biztosan szegény, vagy valami hasonló, ez a suli volt a nagy álma, elvégre olyan beleélősen csinálja az egészet.

Felegyenesedtem, kissé hátrább léptem, és újabb képet készítettem. Azt hiszem, ez a kattintás zökkentette ki alfa állapotából, mert hirtelen felkapta a fejét, tekintetét milyen az enyémbe fúrta. Döbbenetemből a rám fröccsenő agyagdarabkák löktek ki, de szabályszerűen, megtántorodtam, majdnem elestem, a gépem folyamatosan kattogott, ujjamat véletlenül erősen rányomtam a gombra, így tulajdonképpen minden egyes agyagdarabot lefotóztam, ami aztán rajtam kötött ki.
Egyszerre kezdett röhögni mindenki, meglepettségemtől nem is tudtam megszólalni, némán hápogtam, mint valami nyomorék. Egyébként ez a hápogás marha rossz ötlet volt, mert ajkaimra fröccsent egy kis agyagos víz, és undorító íze volt. Krákogni akartam, azonban hirtelen egy fehér ruhazsebkendő nyomódott az arcomnak, olyan váratlanul, hogy még egyet léptem hátra, beleütköztem valamiben, és hanyatt vágódtam.
- Hogy az a…! – folytatni akartam, de szerencsémre a nevetés elnyomott minden mormogott káromkodást. A tanárnő megpróbált rendet teremteni, teljesen sikertelenül.
Felnéztem tönkretevőmre, aki egyébként a gépemet is valszeg totálisan szétcseszte, mérgesen összevontam szemöldökeimet.
- Ugye tudod, hogy ez egy kibaszottul drága, és pöpec gép volt? – suttogtam, de tudtam, hogy pontosan hallja, kivéve persze mindenki mást, aki még mindig röhögött.
A tanárnő mellém lépett és közölte, hogy menjünk ki az osztályteremből, mosakodjunk meg, de soha többé nem tehetem be a lábamat ide, mert mindent tönkreteszek, elvégre Emily olyan csendes, kedves, sosem csinált még balesetet. Aztán azért is lekiabált, hogy miért nem szóltam előre a fényképekről, biztosan megijedt szegény lány.

Feltápászkodtam a földről, dühösen villogtak szemeim, máris gyűlöltem azt, aki tönkretette a gépemet, a feladatomat keresztül húzta, és ráadásul még össze is festékezett, ezt onnan tudtam, hogy szemben a falon egy tükör volt, amibe belepillantva mit láttam? Homlokom, és jobb arcom kék-zöld-piros foltokban kápráztatott el mindenkit.
Közelebb hajoltam a lányhoz, akit ezek szerint Emily-nek hívtak.
- Indíts, kifelé! Majd ott megbeszéljük… – sziszegtem, és nagy mákomra a "kisegítő" osztály egyetlen tagja sem hallotta meg.
Vissza az elejére Go down
Emily Chevalier

Emily Chevalier


Posts : 15
Join date : 2009. Oct. 06.

Agyagveszély [Dominic] Empty
TémanyitásTárgy: Re: Agyagveszély [Dominic]   Agyagveszély [Dominic] Icon_minitimeCsüt. Okt. 08, 2009 7:49 pm

- Uupsz! - kaptam kezeimmel a szám elé, amikor megláttam, hogy a fiú egyenesen hátra esik, s mindez nekem köszönhető. Az utolsó pillanatban el is kaptam a tekintetem, annyira szégyelltem magam, hogy nem tudnám leírni. Az arcomat pír borította, a kezeimet idegesen fogtam össze magam előtt, s próbáltam hátrébb lépni, hogy még véletlenül se legyek a fiú közelében, aki annyira, de annyira jóképű.

Ó, te jó ég! Emily Chevalier, azonnal verd ki a fejedből ezt a gondolatot, most azonnal! Mit mondott édesapa? Mit tanított a Biblia? Ne paráználkodj! Igaz, ez nem az, még a közelében sem jár, hisz csak egy csók...nem, már csak a gondolat is , ami az előbb átfutott a fejemben, nem, nem. Ilyenekre nem szabad gondolni!!!

Azt sem tudtam, hová nézzek, a többiek továbbra sem csöndesedtek, hallottam a tanárnő lépteit, s a fiú mormogását. Csal félve pillantottam rá, éreztem, hogy nem lehet túl jó kedve.

Istenem, most segíts meg! A fene az ügyetlenségembe, jaj nekem, mit tettem? Biztosan mérges rám, persze hogy az, hisz összeagyagoztam, és festékeztem és...és a gépe! Mindenki rajta, rajtunk röhög. Hadd süllyedjek el, könyörgöm, nyíljon meg alattam a föld, ez olyan nagy kérés?

A gondolatok csak úgy cikáztak a fejemben, miközben őt néztem, ahogy feláll, s szemügyre veszi a gépét, majd szinte vádló tekintettel pillant rám, azokkal a kék szemekkel.
- Én...nem akartam, bocsáss meg! - mondtam egész halkan a szavakat, szinte alig jött ki hang a torkomon és ez már kínos volt. Rettenetesen éreztem magam, tudtam jól, hogy mindenről én tehetek és mint mindig, most is elrontottam mindent. Ajkaim legörbültek, de nem sírtam el magam, nem. Anya halála óta egyszer sem sírtam és nem is fogok, még ha most kedvem is lenne hozzá. Ebben a pillanatban ott termett Miss Brown, aki mindkettőnkhöz beszélt, próbálta javítani a helyzetet, de eközben én csak Rá tudtam figyelni és azokra a dühös szemekre. Majd, mikor közelebb lépett, a szívem heves kalimpálásba kezdett, magam sem értem, hogy miért. Közben az egész arcomat forróság öntötte el, azonban, mikor meghallottam szavait, összerezzentem. El nem tudtam képzelni, hogy mit fog velem tenni, talán megver? Ijedten szaladtam ki az osztályteremből, meg sem várva őt, most kivételesen még az ajtót sem csuktam be magam után. Csak szaladtam és szaladtam, a legelső ablakpárkányig, ahol megtámaszkodtam, s szapora levegővételezés közben hangosan számolni kezdtem.
- Egy...kettő...három...hét...nyolc...-
Vissza az elejére Go down
Dominic Sanders

Dominic Sanders


Posts : 48
Join date : 2009. Oct. 05.

Agyagveszély [Dominic] Empty
TémanyitásTárgy: Re: Agyagveszély [Dominic]   Agyagveszély [Dominic] Icon_minitimeCsüt. Okt. 08, 2009 9:59 pm

Eszméletlen erővel lüktetett bennem a düh, és harag, olyan dacosan néztem a szemébe, amennyire csak tudtam. Bármit megtettem volna, hogy kiürüljön a terem, és csendben, nevető emberek nélkül olthassam be a kiscsajt. Mégis mi a fenét képzelt, amikor elengedte az agyag vázáját? Rettentően pattogott bennem a feszültség, minden jólneveltségemre szükségem volt, nehogy valami olyat mondjak, vagy tegyek, amiből fegyelmi tárgyalás sül ki.
Emily ijedten nézett rám, majd egyszer csak, se szó, se beszéd, futni kezdett, egyenesen kifelé. Megkövülten álltam, akárcsak egy szardarab. Mi a franc???
Messziről hallottam minden egyes szitokszót, amit a tanár küldött felém, míg végül felé fordultam, és tisztelettudóan biccentettem. Kellett az erő, és összpontosítás, mert legszívesebben Őt is lecsaptam volna… Persze, az én hibám, hogy egy ilyen béna lány leblokkol, mert fotózzák… Öcsém, ha éppen Alice-nek hitte magát, és Csodaországban járt, arról egyáltalán nem én tehetek!
- Engedelmével… - fintorogva kisiettem, hátra se nézve. Útközben felkaptam egy fehér lepedőt, ami oda volt biggyesztve a többi közé, néhány pedig kiterítve, rajta fekete festékkel szöveg mázolva, tehát… valami iskolai programra csinálhatták, de remélem elhiszitek, hogy abban a pillanatban semmi sem érdekelt.

Nagyon gyorsan, mintha nem is lenne más, csak az a hülye csaj, meg az agyagos köpenye, szinte utána futottam. A lepedőt arcomra nyomtam, letöröltem annyi agyagot, ami két mozdulat után megadta magát, rá se mertem nézni a fényképezőmre, annyira féltem látványától. Biztosan tönkrement, nincs is miért tagadnia… ha valami államilag finanszírozott, szegény, hányatott Sorsú gyerek, az sem érdekel… Sőt, a pénz maga nem érdekelt akkor, úgyis tudok venni másikat, de az, hogy mégis megtette… az ilyet nem intézhetjük el egyetlen legyintéssel! Ráadásul gyáva módon kirohant, mondjuk… fenyegetésnek is vehette, amit mondtam neki.
Kicsit sem tudtam sajnálni, mert… mégiscsak elrontotta a projektemet, azt első projektemet, aminek hála lehet a tanárom is megutál, egy életre, és csakis aljas feladatokat fog kiosztani nekem, ahelyett, hogy valami izgalmasat is kapnék. Kitettek az agyagos osztályból, nem fotózhatok ott, pedig az a munkám, a feladatom, azt kell megtennem.

Hamarosan megpillantottam, az ablakpárkánynál állt, a folyosó legvégén, lihegett, számolt… Oké, ez volt a legbizarrabb dolog, amit életemben láttam. Még mindig nem tudtam sajnálni, de legalább nem üvöltve szóltam hozzá.
- Szóval, te vagy a nyuszi, aki elszalad, ha valami rosszat csinál… Mondhatom, marhára felelősségteljes viselkedés. Tönkretetted a gépemet – hangom pengeként hasított a levegőbe. Szinte tudtam mit fog mondani, ezért megelőztem. - Nem érdekel a pénz, érted? Veszek másikat… A helyzet az, hogy… egyáltalán… mégis… te mindig ilyen szerencsétlen vagy, vagy esetleg ezt csakis nekem tartogattad?
Vissza az elejére Go down
Emily Chevalier

Emily Chevalier


Posts : 15
Join date : 2009. Oct. 06.

Agyagveszély [Dominic] Empty
TémanyitásTárgy: Re: Agyagveszély [Dominic]   Agyagveszély [Dominic] Icon_minitimeCsüt. Okt. 08, 2009 11:45 pm

Nem akarom, hogy bántson, nem akarom. Bocsánat mindenért, Istenem, segíts megoldani a helyzetet, hogy ne akadjon ki és ne vágjon neki a falnak, mert annyira nem vagyok erős csontozatú, hogy egy nyikkanás nélkül kibírjam.
- Nyolc...Kile..- Idegességemben csak számoltam és számoltam, ez általában megtudott nyugtatni, de most valahogy hasztalannak éreztem, főleg, mikor a kilenchez érve meghallottam a hangját. Összerezzentem, majd félve fordultam felé, összehúztam magam előtt a kardigánt, lábujjaim szinte találkoztak, ahogy lábfejeimet egymás felé fordítottam. Beharaptam az ajkaimat és úgy vártam a büntetést, azért, hogy véletlenül tönkretettem a fényképezőgépét. Igazából nem is reménykedtem kegyelemben, mivel rettentő dühösnek látszott.
- Én...- Próbáltam megszólalni, de ekkor újra megrezzentem, ahogy hangjával megtörte a folyosó csöndjét. Nem tudtam elhinni, hogy egy ilyen helyes srác, mint ő, hogy lehet rám ennyire dühös. Ez annyira bántott és tulajdonképp bármit megtettem volna, hogy megbocsátson, s ne nézzen rám ennyire gyűlölködve. Szavai fájdalmasan szúrtak a lelkembe, de akármilyen szögből is vizsgáljuk a dolgot, igaza van. Egy szerencsétlen lúzer vagyok, mindig is az voltam és ez sosem fog változni. Szomorúan hajtottam le a fejem, tekintetem kopottas, fekete cipőm orrára szegeződött.
- Igen - szólaltam meg egész halkan, majd félve felemeltem a fejem és újra rápillantottam.
- Ez vagyok én - tártam szét a karjaimat.
- Nem akartam tönkretenni a géped, neked sem akartam ártani, egyszerűen csak....-

Csak? Nem mondhattam neki, hogy annyira lenyűgözött, hogy még csak levegőt is elfelejtettem venni. Akkor lennék csak igazán szánalmas a szemében. Jót nevetne rajtam, majd itt hagyna a folyosó kellős közepén...

- Mivel tehetném jóvá? Pénzem...nos, pénzem az nincs, de valamit csak tudok tenni, hogy helyrehozzam a hibám, vagy valahogy megkeressem a pénzt a gépedre. Kérlek, mondj valamit, csak ne nézz rám így....- kérleltem félve, fogalmam sem volt, hogy mit kellene tennem ebben a helyzetben, de úgy éreztem, hogy én vagyok a hibás, s meg sem fordult a fejemben az, hogy ő lenne az....
Vissza az elejére Go down
Dominic Sanders

Dominic Sanders


Posts : 48
Join date : 2009. Oct. 05.

Agyagveszély [Dominic] Empty
TémanyitásTárgy: Re: Agyagveszély [Dominic]   Agyagveszély [Dominic] Icon_minitimePént. Okt. 09, 2009 12:58 am

Próbáltam megfejteni mikor ragadt rám ez az ocsmány, és végtelenül lenéző álca. Talán valahol Miami és Toronto között, de őszintén szólva, nem tudtam volna eldönteni melyik kilométernél váltam ilyen szörnyeteggé. Kedveltem én mindenkit… az utolsó portástól kezdve egészen azon sztárokig, akikkel összefújt a Sors szele, mégis egy ilyen ártatlan, és kedves lányt, aki ténylegesen ügyetlen, sosem ártott volna nekem szándékosan, szóval egy ilyen lányt olyan megalázó módon szidtam le, hogy szinte nekem fájt.

Láttam a szemében… egyszerűen láttam mennyire rosszul esik neki, bármit tettem volna, akkor, és ott biztosan nem sikerült volna kiengesztelnem. Igazából csak pillanatokra futott át fejemen mit is tehetnék, máris elvetettem, Emily akármilyen elveszettnek tűnt, nem enyhítette meg vadul küzdő, állatias énemet. Félősen összehúzta kardigánját, majd kérdésemre felelve széttárta karjait, mintha csak jelezné, hogy ne is próbálkozzak ilyesmit kitalálni, mármint, hogy szándékosan tette velem.
Lehunytam szemeimet, ezúttal én számoltam el tízig, lassan, kimérten, nehogy idő előtt szólaljak meg, és ismételten valami olyat mondjak, amivel teljesen kiborítom. Egy, kettő, három, négy, öt, hat, hét, nyolc, kilenc, tíz… tizenegy, tizenkettő, tizenhárom, tizennégy, tizenöt, tizenhat, tizenhét, tizennyolc, tizenkilenc, húsz… huszonegy, huszonkettő, huszonhárom…

Levegőt ki, máris jobban éreztem magam. Mikor kilestem pilláim alól, már nem azt a lányt láttam, aki odabent tönkretett mindent, hanem Emily-t, aki rettentően félt tőlem, mert én nagyon igazságtalanul ráripakodtam. Oké, azért nem annyira igazságtalanul, elvégre simán hanyatt estem miatta, elromlott a fényképezőm, és festékes lett az egész arcom. Ez azért még bocsánatos bűn… de attól bűn!
- Nem fogok hazudni – hangom egy árnyalatnyival kedvesebb volt, és még valami mosolyfélét is kiharcoltam mellé, ami őszinte volt, de tényleg nehezemre esett. - Haragszom… de tényleg nem a gép miatt. Engem nem érdekel a pénz, ennyire nem érted? Inkább csak az, hogy… – ökölbe szorultak kezeim, és a jobbal egyenesen belevertem a mellettem lévő falba, ami Emily-nek jobb kézre esett. – Stevens ki fog nyírni… ide jöttem, mint totál új tanuló, és egyből megszívat, érted? – már másodszor tettem arra megjegyzést, hogy szellemi fogyatékos… ezzel a sok „nem érted?”, „érted?” cuccal. – Felküldött hozzátok, marhára pipa voltam, ez valami beavatási szertartás nála, és most a tanárotok kitiltott, ami azt jelenti, hogy alig van három képem az osztályról, és vagy húsz rólad, abból tízben agyagdarabok fröcsögnek a lencse felé, és tuti, piszkosul tuti, hogy innentől kezdve csak ilyen csicska feladatokkal fog megbízni!
Magam sem értettem miért nyílok meg ennyire valakinek, aki igazából sosem fog megérteni. Ő csak egy helyes, gazdag ficsúrt lát bennem, aki erőszakos, nagyravágyó, és végtelenül bunkó. Ilyen indítás után mégis hogyan várhatnám el, hogy megértse, amit beszélek?
Felé fordultam lendületből. Hirtelen valami... felfoghatatlan dolgot láttam a szemeiben, így inkább megint elfordultam.
Dominic, kezdesz becsavarodni!
Vissza az elejére Go down
Emily Chevalier

Emily Chevalier


Posts : 15
Join date : 2009. Oct. 06.

Agyagveszély [Dominic] Empty
TémanyitásTárgy: Re: Agyagveszély [Dominic]   Agyagveszély [Dominic] Icon_minitimeVas. Okt. 11, 2009 6:47 pm

Csak álltam vele szemben, tördelve az ujjaimat, s annyira szerencsétlennek éreztem magam előtte. Érdekes, ez máskor sosem zavart, nem érdekelt, hogy ki mit gondol, de ő... Láttam, hogy elgondolkodik, mintha összpontosítana, de hogy mire, azt nem tudtam. Tekintetem elidőzött a vonásain, miközben beharaptam az alsó ajkam, s olyan eszement gondolatok jutottak az eszembe, mint még soha. Pedig most pánikolnom kellene, hogy tönkretettem valaki munkáját, hogy rosszat tettem, de nem megy. Ismételten sikerült leblokkolnom, látva azokat a kék íriszeket. Hihetetlen, de még a parkban látott kis mókus sem volt rám ilyen hatással, pedig tudni kell rólam, hogy imádom a mókusokat, de ez a srác, jobb mint egy mókus.

Egyik kezem lassan elindítottam felé, egész lassan, hogy megérintsem. Tényleg úgy álltam ott, mint valami pandasimogatónál a csodálkozó kisgyermek, igaz, én nem csodálkoztam, egyszerűen csak meg akartam érinteni, visszarántani a jelenbe elmélyült gondolataiból. Már egész közel kerültek hozzá az ujjaim, alig pár centiméter választott el a karjától, amikor rám szegezte a tekintetét, s megszólalt. Összerezzentem, s hirtelen vissza is kaptam a kezem, azt sem tudom, hogy észre vette-e a mozzanatot, de ismételten egy védelmi pozíciót vettem fel, s magam köré fontam a karjaim, majd, hogy levezessem a zavarom, ujjaimmal a kardigán szétfoszlott szálait birizgáltam.
- Én érte..- próbáltam valamit kihozni ebből az ostoba helyzetből, amiről csakis én tehetek, mikor ökle a falba csapódott, közvetlen mellettem. Most ismételten összerezzentem, de ez inkább volt köszönhető a félelemnek, mintsem annak a különleges érzésnek, melyet ez a srác váltott ki belőlem.
- Kérlek, kérlek, nyugodj meg, esküszöm, hogy helyrehozom, mindent megteszek, csak ne akadj ki, kérlek.- Ezzel a könyörgéssel szánalmasabb már nem is lehettem volna, de mindig ez történt, ha megijedtem. Olyankor eleredt a nyelvem és többször is megismételtem önmagam. Félelmem pillanatok alatt elmúlt, amikor tovább folytatta mondandóját. Én csak hallgattam őt, s próbáltam értelmezni, hogy miért is ilyen goromba és miért akasztottam ki ennyire. Aztán, ahogy hallgattam, s figyeltem őt, egy apró mosoly is elterült az arcomon, s az agyagos képek hallatán horkantva felnevettem, miközben a szemüveget feljebb toltam az orromon.
- Hihi, az tényleg vicces volt...Agyagszemcsés képek..hihi- Csöndesedtem el, majd arcomra fagyott a mosoly, mert rájöttem, hogy annyira nem is vicces, ha ez miatt őt kár érte. Nyeltem egy nagyot, s közelebb tettem egy lépést.
- Várj, talán segíthetek! Ha kerámiákról kell kép, nekem rengeteg alkotásom van, a termet is kinyithatom neked és...talán megkérhetünk pár lányt az osztályból, hogy álljanak modellt neked. - adtam egy ötletet, csillogó szemekkel, s pírral az arcomon.
Vissza az elejére Go down
Dominic Sanders

Dominic Sanders


Posts : 48
Join date : 2009. Oct. 05.

Agyagveszély [Dominic] Empty
TémanyitásTárgy: Re: Agyagveszély [Dominic]   Agyagveszély [Dominic] Icon_minitimeVas. Okt. 11, 2009 8:27 pm

Szinte sokkolódtam, amikor láttam hogyan rántja vissza a kezét, a visszarántás pedig azt jelentette, hogy egyenesen felém tartottak ujjai, mégpedig… meg akart érinteni? Nagyot nyeltem… Tényleg előítéletes vagyok, és éppen ezért kissé megköszörültem a torkomat. Minden rosszindulat nélkül mondom, hogy egy olyan kaliberű lány, mint Emily, az életben nem fog megkapni egy olyan pasit, mint én. Ez egyszerűen tény, a Sors, a természet akarta így, nincs miért annyira felhördülni.
Az viszont tényleg érdekes, hogy az Emily-féle lányok nagyon szeretnének megkapni, ez volt Torontóban is, meg egyébként elég sok helyen, bár, szerencsésnek mondhatom magam, nagyon ritkán kerültem egy légtérbe hozzá hasonlóakkal.

Szinte dadogni kezdett, és nem tudtam pontosan miért… a helyzet, esetleg szerény személyem miatt? Lényegtelennek vettem, ha nem adok neki jeleket, akkor biztosan nem fogja félreérteni a helyzetet, nem mintha ezen bármit is félre lehetne érteni. Hamarabb korholtam volna le újfent, minthogy esetleg hozzá érjek, férfiként… Ez most nagyon gonosz, igaz? De őszintén, ha eddig csak olyan lányokkal kerültél ágyba, akik minden szempontból kielégítően festettek, úrilányként és szajhaként egyszerre tudtak viselkedni, mindezeken felül esztétikailag akár modellnek is elmehettek volna, akkor egy Emily vajon mennyire keltené fel az érdeklődésedet? Persze, könyvtárban szexelni is nagyon izgató tud lenni, de… öhm, nekem egyáltalán nem keltette fel érdeklődésemet.

Könyörgő szavaitól kicsit megenyhültem, a következő pillanatban azonban mégis rötyögni kezdett, mintha csak három díszpéldány malacot eresztettek volna közénk. Ráadásul kicsit a szemüvege is előrecsúszott, azt tologatta vissza, miközben egyenletesen rötyögött- röfögött, szavakat köpdösött a levegőbe, csak remélni mertem, hogy nem fognak nyálcseppek az arcomnak csapódni.
Mindennek a tetejében közelebb lépett, mire én majdnem automatikusan hátrálni kezdte, de szerencsére csak majdnem, vagyis nem sértettem vérig, hacsak nem látta a tekintetemben ülő félelmet, hogy esetleg hozzám fog érni. Annyira nem is volt szörnyű, vagy én már nem tudom, azonban irtóztam csupán érintésének gondolatától is. Nem elég, amit csinált a gépemmel, még rám is gerjed, mondd uram, mi a fenéért büntetsz te ennyire?
Ötletétől nem tudtam elszakadni, hiszen nem is viselkedett olyan hülyén, mint amilyennek elsőre gondoltam volna… Ha tényleg össze tud szedni pár lányt… de nem, tovább lenne adva. Valamennyire csak kettesben kell maradnom vele.
– Nem, nem… nem szólhatsz nekik, a tanárod megtudná… viszont te – gyorsan végig pillantottam rajta. – Te tökéletesen megfelelnél… inkább üssön agyon azért, mert csak egy embert fényképeztem, minthogy azt higgye nem csináltam semmit, nem igaz? Oké… oké, ez így jó lesz – szinte csak magamhoz beszéltem. - Akkor kihúzol a katymaszból, csajszi? – pillantottam rá mosolyogva.
Vissza az elejére Go down
Emily Chevalier

Emily Chevalier


Posts : 15
Join date : 2009. Oct. 06.

Agyagveszély [Dominic] Empty
TémanyitásTárgy: Re: Agyagveszély [Dominic]   Agyagveszély [Dominic] Icon_minitimeVas. Okt. 11, 2009 10:33 pm

Én tényleg akartam neki segíteni, éppen ezért vártam, hogy döntsön és fogadja el az ajánlatomat, a segítségemet. Bármit megtettem volna, hogy kiengeszteljem és titkon reménykedtem is abban, hogy talán újra találkozunk. Tudom, hülyeség, hogy ilyen dolgok jutottak az eszembe, hisz tulajdonképp mit is akarok én? Ő egy helyes fotós srác, aki nap, mint nap találkozik lányokkal, én meg, vagyok, aki vagyok, egy agyagos a csoportból, egy a többiek közül. Miközben ezeken gondolkodtam, akaratlanul is őt figyeltem, de mikor újra megszólalt, rájöttem, hogy ez a legnagyobb baromság, amit tehetek, mivel így előbb vagy utóbb gúny tárgyává válok a szemében. Csak egy rajongó libává...

Tudjátok, sosem gondoltam volna, hogy ennyire felfordul a mai napom, s a szürke hétköznapokban egyszer csak lesz valaki, egyik pillanatról a másikra, aki megbabonáz, s akitől képes leszek elveszíteni a kontrollt a cselekedeteimen és akinek köszönhetően háromszor többet bénázok a kelleténél.

Ismét egy szó kellett ahhoz, hogy visszatérjek az elmélkedésemből és rá tudjak koncentrálni, arra, amit mond, ez mégsem ment annyira, kicsit félreértettem a szavait. Már-már bólogattam hevesen a fejemmel, s mosolyra húzódott az ajkam, mikor értelmeztem a mondatait és rájöttem, hogy engem akar lefényképezni, egyedül engem. Megdöbbenve pislogtam rá, a szemeim elkerekedtek, kezeim görcsbe rándultak, s azon gondolkodtam, hogyan is menekülhetnék a feladat elől, hogyan szabadulhatnék a kínos szituációból? Hirtelen eszembe jutott, hogy egy fél órával korábban a fotózásától teljesen leblokkoltam és annyi kárt okoztam, amit meg sem tudok fizetni. Kicsit el is sápadtam, nyeltem is egy nagyot, miközben nem tudom miért, de úgy zakatolt a szívem, mint kisvasút a hegyekben.
- Nem...-szólaltam meg egész halkan, talán nem is hallotta, éreztem, hogy elfog menni a hangom, ezért kicsit köhögtem, majd újra próbálkoztam a válaszadással.
- Te...te biztos engem szeretnél lefotózni? Mert a teremben van pár fotogénebb lány nálam...- Hadartam, de az a mosoly, s az a pillantás, arra képtelen voltam nemet mondani.
- Igen, délután keress meg az udvaron, most mennem kell, szia. - vágtam rá a válaszomat zavarban és oly hirtelen, hogy talán nem is tudta kivenni minden egyes szó jelentését. Annyira izgultam, hogy kénytelen voltam egy helyben maradni, ezért gyors lépésekkel visszarohantam a terembe, s vissza sem néztem rá. Mikor beléptem, sóhajtottam egy nagyot, s lehunytam a szemeimet. El sem akartam hinni, hogy igent mondtam a fotózásra. Én egy fotózáson? Te jó ég? Hogy nézek ki? Tiszta agyag vagyok, így nem mehetek...Agyilag teljes defektet kaptam, s mikor újra kinyitottam a szemeim, csak akkor szembesültem a többiek kárörvendő pillantásával, s pár pillanattal később újabb hahotában törtek ki, én pedig idegesen visszaültem a helyemre, s próbáltam helyrehozni a darabokra hullott váza alapjait...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Agyagveszély [Dominic] Empty
TémanyitásTárgy: Re: Agyagveszély [Dominic]   Agyagveszély [Dominic] Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Agyagveszély [Dominic]
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» PLEASE! SOMEBODY HELP ME! - .::[ Dominic Sanders ]::.
» Don't say anything, you picked up! [Dominic]
» Dominic Sanders
» Just Live Your Life [Dominic]
» You got to put the past behind you before you can move on. {Dominic}

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: 4. felvonás :: Időkapszula-
Ugrás: